En İyi Hurda Alım Fiyatları 2023

En iyi hurda alım fiyatları 2023 yılında hurda fiyatlarında yapılacağı düşünülen artış ile birlikte oldukça çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır.

En kazançlı hurda alımı bakır fiyatlarında gözükse de, günümüzde birçok hurdanın değer kazandığını görebilmekteyiz. Bundan dolayıdır ki, birçok kişi hurda alım fiyatında en çok yükselenin hangisi olduğunu araştırmaktadır. Sizlerde en iyi hurda alım fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda En iyi hurda alım fiyatları 2023 konusundan bahsedeceğiz.

En İyi Hurda Alım Fiyatları 2023

En iyi hurda alım fiyatları 2023 yılında oluşacak fiyat tablosu ile birlikte oldukça çok merak edilmektedir. Güncel hurda alım fiyatları göz önünde bulundurulduğunda günümüzde hurdanın metal cinsine göre değeri de artıyor. Fiyatlar para politikasına göre sürekli olarak değişiyor. Bu değişikliğin nedeni arz ve talepte oluşan farklılık da olabiliyor.

İyi bir iletkene sahip olan rahatlıkla geri dönüştürülebilen çoklu alanlarda kullanılabilen hurda ürününün alım fiyatı daha yüksek olabiliyor.

En Kazançlı Hurda Alım Fiyatı Nedir?

En kazançlı hurda alımı bakır fiyatlarında görülüyor. Diğer metal gruplarına göre kilo fiyatı 150 TL’leri görebiliyor. Bu bakırın cinsine göre de değişebiliyor. Farklı metallerin içerisinde ya da kablo hurda içerisinde yer alan bakırın da fiyatı daha da değerleniyor. Kazançlı hurda alımında ilk 3 sırada Bakır, Alüminyum ve Demir yer alıyor. Bakır hurda alım fiyatları:

  • Soyma hurda bakır kilosu 145 TL
  • Külçe bakır hurda kilosu 130 TL
  • Lama bakır hurda kilosu 145 TL
  • TTR kırma bakır hurda kilosu 138 TL
  • Kırkambar hurda bakır kilosu 123 TL
  • Bakır hurda talaş kilosu 110 TL

Hurda Bakır Alım Fiyatı 2023

Bakır kullanım alanı ile geniş bir alana yayılır. Bu nedenle geri dönüşüme kazandırılması önemlidir. Saf haliyle ya da dönüştürülerek farklı ürüne evrilmiş hali ile her alanda rahatlıkla kullanılabilir. Bunun en önemli nedeni paslanmayan yapısı ve kolaylıkla şekil olabilmesidir. Dayanıklı oluşuyla da hurda bakır alımı ülkemizde yüksek düzeyde satın alınma payı bulur. Doğal kaynakların korunabilmesi, ekosisteme zarar gelmemesi ve karbon emisyonu nedeniyle iklimin olumsuz etkilenmemesi için de tercih edilebilir.

Hurda Kablo Alım Fiyatı 2023

Kablo hurda alımı için kullanılan metal cinsine göre değeri yükseltilerek satışı daha yüksek fiyattan sağlanabiliyor. Ülkenin ekonomik rezervlerinin düzenli olarak kullanılabilmesi ve doğaya dost bir alan oluşturabilmek için hurda kablo alımı yapılabiliyor. İçerisinde bulunan bakırın oranına göre değeri artıyor. Hurda kablo imalat sanayinin de elektrik ve elektronik alanda içindeki bakır sayesinde rahatlıkla kullanılabiliyor. Hurda kablo iç tesisat alanlarında, yeraltı enerji kablosu olarak kullanılabiliyor.

Hurda Demir Alım Fiyatı 2023

Hurda demir sektörde en çok satış yapılan metal grupları arasında yerini alır. Uygun yoğunluk ve erime noktası kapasitesi ile dönüştürülebilmesi daha kolaydır. Hurda alımı dendiğinde demir çeşitleri arasında ise karışık, toplama, talaş, pik, döküm ve benzeri farklı çeşitleri bulunuyor. Genellikle teknolojik ürünler başta olmak üzere inşaat alanında, mutfak ürünlerinin oluşturulmasında, süs eşyası yapımında ya da otomotiv sanayisinde değerlendirilebiliyor. Geri dönüşümü sağlanarak çelik yapımında kullanılabiliyor.

En İyi Hurda Alım Fiyatları 2023

Hurda Alımı Yapan Firmalar?

Hurda alımı yapan birçok firma bulunmaktadır. Son zamanlarda özellikle de hurdacılık sektörünün gelişmesiyle birlikte birçok firma bu alana yönelmiştir. Sizlerde elinizde bulunan hurdaları en iyi fiyattan satmak istiyorsanız yorum kısmına mesaj bırakarak aklınızdaki fiyatı belirtebilir ya da mesajınızı bırakabilirsiniz.

Hurda Satımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hurda satın alınırken atıl durumda olan kullanılmayan eşyaların çevreye ve yeniden kullanıma dönüştürülmesi hedef alınır. Sistemli olarak geri dönüştürülebilecek ürünlerin belirli aşamadan geçirilerek yeniden kullanıma sunulması sağlanır. Hurda alımı yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar arasında özellikle ayrıştırma işlemi yapıldıktan sonra alınmasına dikkat edilmelidir. Geri dönüşüm yapılabilecek malzeme de olması önemlidir. Fiyat sunulacağı zaman öncesinde net bir bilgi alınmalıdır. Keşif sürece oldukça önemlidir. Güncel hurda alım fiyatları miktarının takip edilmesi de gerekir. Ürünün tartılması sırasında farklı metaller ile karışmamasına dikkat edilmelidir. Kâr ve zarar dengesi göz önünde bulundurularak satın alım süreci tamamlanmalıdır.

Bunun yanı sıra 2023 Güncel Hurda Fiyatları ile ilgili olarak bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hurda Alımında KDV

Hurda varlıkların satışına yönelik uygulanan vergi kapsamında KDV’den istisna olarak kabul edilen ürün grupları arasında metal, lastik, cam, kauçuk, plastik, kağıt hurda malzemeleri ve atıkları yerini alır. Bu kural Katma Değer Vergisi kanununda açık olarak belirtilmiştir.

Hurda Alımında Stopaj

Hurda Alımı esnaflıktan muaf olan kendi hesabına bu işi sürdüren il ve ilçelerde mahallelere yönelik bireysel hurda toplama faaliyetinde bulunan kişilere uygulanacak olan ödemeden %2 oranında gelir vergisi kesintisi yapılır.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir