Hurda Lastik Fiyatları

Araçlarda bulunan lastiklerin diş derinliği 1.6mm altına düştüğü zaman hurdaya ayrılmaktadır. Bu şekilde sürüş oldukça güvensiz bir hale gelir. Hurda lastikler sürüş güvenliğini aksatmaması için depolara saklanmakta ve sonrasında geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Hurda lastikler kesinlikle tercih edilmemeli, eski yıllı lastik gördüğünüz zaman kullanmamalısınız. Bu lastiklerin güvenlik açısından kullanımı son derece risklidir. Bu yüzden hurdaya ayrılmalı ve geri dönüşüm uygulanmalıdır. Eskimiş lastikler ( kırılmış , balon yapmış, ağır yara almış, çatlaklar oluşmuş vb. gibi yıpranma emareleri olan ) hem sizi hemde aracınızda bulunan sevdiklerinizi tehlikeye atar bunu lütfen aklınızdan çıkarmayın.

Hurda lastik türüHurda lastik fiyatı
Binek araç hurda lastik kg fiyatı 20233.5 TL/ KG
Kamyon hurda lastik fiyatları 20233.5 TL/ KG
Otomobil hurda lastik kg fiyatı 20233.5 TL/ KG
Motosiklet hurda lastik kg fiyatı 20233.5 TL/ KG
Hurda lastik fiyatları 2022

Hurda Lastik Alım Fiyatları 2023

Hurda lastik fiyatları 2023 yılında geçmiş yıllara nazaran daha da artmıştır. Hurda lastikler kategorisine göre şekillenmektedir. Bu kategori içerisinde kısaca lastiklerin boyutunun ve kaç adet olduğunun oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Hurda Lastik Nerede Kullanılır?

hurda lastik fiyatları 1

Hurda lastikleri hayatımızın birçok alanında pek dikkat etmesek de görmekteyiz. Özellikle tenis sahalarında, go kart parkurunda ve bazı oyun alanlarında görmekteyiz. Birçok parkta da hurda lastikleri görmek mümkündür. Geri dönüşümde parçalanan bu lastikler birçok malzemede kauçuk ürün olarak da kullanılmaktadır.

Hurda Araç Lastiği Fiyatları

Binek araçlarda bulunan lastikler iyice eskidiği zaman fren mesafesi oldukça artmaya başlar. Bu andan itibaren bu lastiklerin geri dönüşüme verilmesi gerekir. Bir hurdacı firmasına danışarak elinizde ki lastikleri satabilir ve belli bir ücrete dönüştürebilirsiniz.

Eskimiş , yıpranmış olan lastiklerinizi bir oto lastik bayisine giderek değiştirebilir ve eski lastiklerin de geri dönüşüme kazandırılmasını talep edebilirsiniz.

Hurda Lastik Nereye Satılır

Hurda formuna geçmiş eskimiş yıpranmış lastikleri size en yakın bulunan hurda firmalarında değerlendirebilirsiniz. Yada yenilemiş olduğunuz lastiklerini aldığınızı yere bırakarak eski hurda lastiklerinizi hem pazarlık unsuru olarak kullanabilir hemde doğaya verilen zararı indirgemek için lastiğin durumuna göre hurdaya çıkıp geri dönüştürülmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Bir Lastikten Ortalama Kaç Kg Tel Çıkar ?

Ortalama bir hurda lastikten yaklaşık olarak 1 kg civarı çelik tel çıkmaktadır buda lastik geri dönüşüm sebepleri içerisinde kazancı etkileyen bir faktördür.

Hurdacılar Lastik Alır mı?

Hurdacıların branşları ile ilgili olarak bu sorunun cevabı değişkenlik gösterir genelde lastik hurdasını sadece lastik geri dönüşüm işiyle uğraşan tesisler/kişiler aır.

Lastiğin Hammadesi nedir ?

Lastiklerin hammadesi kauçuktur bu yüzden geri dönüşümü diğer plastiklerden farklılık göstermektedir.

Lastiğin Raf Ömrü Ne kadar ?

Lastiklerin üretim tarihiden sonra kullanılıp kullanılmadığına bakılmaksızın ömrü 10 senedir isterse sıfır lastik olsun 10. yılında artık kullanımı kesinlikle uygun değildir.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

13 Comments

  1. merhaba ebatları nedir? biraz detay iletirseniz whatsapp’tan dönüş yapabilirim
    05335931230

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir