En Güncel Hurda Fiyatları 2023

En güncel hurda fiyatları 2023 yılında bu işi meslek edinmiş firmanın belirlemiş olduğu para politikası, hurdanın türü ve satışı yapılacak ürünün kilogramına göre değişebiliyor.

Hurda fiyatları kullanılacak metalin cinsine göre de değerlenebiliyor. En çok tercih edilen ve kullanılan bakır hurdanın fiyatı diğer hurda ürünlerine göre daha yüksek olabiliyor. Burada ürünler açısından iletkenliği sağlayabilmek, kapsamlı olarak daha çok alanda değerlendirilebilmek fiyatlarda farklılığı beraberinde getiriyor. Peki, En Güncel Hurda Fiyatları Nelerdir? Gelin hep birlikte bakalım.

En Güncel Hurda Fiyatları 2023

En Güncel hurda fiyatları 2023 yılında yaşanılan ekonomik dalgalanmalar ile birlikte yükselişe geçeceği yönünde etkin bir söylem bulunmaktır. Günümüzde giderek yükselen enflasyon aynı zamanda hurda fiyatlarının da yukarı yönlü seyretmesine neden olmuştur. Sizlere bu yazımızda başlıklar halinde bu yıl ki hurda fiyatları ve bazı değerlendirmelerden bahsedeceğiz.

Hurda Fiyatları Listesi

Hurda fiyat listesi metalin türüne göre değişiyor. Demir hurda, bakır hurda, alüminyum hurda, kağıt, karton, peçete hurda, sarı hurda, krom hurda, nikel hurda hurda, kablo hurda, kurşun, hurda akü, hurda zamak, hurda motor olarak türleri listelenebilir. Tüm sayılan hurda fiyatları listesi şu şekildedir:

 • Hurda demir 1. sınıf kilosu 7 TL
 • Hurda soyma bakır kilosu 145 TL
 • Hurda tel alüminyum kilosu 40,70 TL
 • Hurda karton kağıt kilosu 2,40 TL
 • Sarı hurda çubuk parça kilosu 85 TL
 • Paslanmaz krom hurda kilosu 24 TL
 • Karışık hurda kablo kilosu 40 TL
 • Hurda kurşun levha kilosu 26,5 TL
 • Hurda nikel turbo kilosu 95 TL
 • Hurda kuru akü kilosu 13,5 TL
 • Hurda Çinko levha kilosu 28 TL
 • Hurda zamak kilosu 19 TL
 • Hurda motor demir kaplama kilosu 7,30 TL

Demir Hurda Fiyatı

Demir hurda fiyatları kurum tarafından dönemin güncel döviz kuru göz önünde bulundurularak herhangi bir kayıp yaşatmadan müşteriye sunulur. Hurda satın alımında karşılaşılan demir hurda fabrikalar tarafından satışı yapılır. Kilogram fiyatı üzerinden net bir fiyat belirlenir. Geri dönüşüm aşamasında her bir ürünün tek tek sökülmesi ayrıştırılması gerekir. Oluşabilecek ek maliyette göz önünde bulundurularak net bir fiyat belirlenir. Demir hurdanın kilo fiyatı en güncel haliyle 5 TL’den başlar.

Musluk Hurda Fiyatı

Hurda musluk piyasada sarı hurda olarak geçiyor. Çeşidine göre fiyat listesi değişmekle beraber kilosu 50 TL’den başlayarak 100 TL’ye kadar ulaşıyor. Ortalama olarak musluk hurda kg fiyatı 82 TL’ye denk geliyor.

Hurda Bakır Fiyatı

Hurda bakır fiyatı 4 farklı kategoride bir araya getirilerek kilogram fiyatı üzerinden satın alınır. Her firmanın belirlemiş olduğu rakam değişkenlik göstermekle beraber dönemin güncel döviz kuru üzerinden net bir rakam belirlenir. Burada bakır çeşitleri arasında soyma bakır ve boru bakır gibi türleri bulunur. Hurda bakırın kilogram fiyatı 120,17’dir. Diğerlerinin satış fiyatı da ortalama olarak bu rakamdan başlamakla beraber en yüksek kilogram fiyatına sahip olan hurda bakır çeşidi soyma bakırdır.

en güncel hurda fiyatları 2023
en güncel hurda fiyatları 2023

Hurda Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir?

Türüne göre değişen fiyat aralığı ile satışa sunulan hurda çeşitleri üretilen ürün yapısına göre farklı türlerde yer alır. Hurdanın türü değiştikçe fiyat aralığında da değişim yaşar. Güncel hurda çeşitleri ve hurda fiyatları şu şekildedir:

 • Kağıt hurda 3.10 TL
 • Demir hurda 5.60 TL
 • Bakır hurda 128 TL
 • Krom hurda 8 TL
 • Alüminyum hurda 33 TL
 • Kurşun hurda 27 TL
 • Çinko hurda 38.50 TL

Hurda Çeşitleri Nelerdir?

Piyasada geri dönüşümü sağlanabilen satışı yapıldığında belirli bir ücrete tabi olan hurda çeşitleri arasında şunlar yer alıyor: Alüminyum, demir, çinko, bakır, kağıt, kurşun, krom, paslanmaz hurda.

Bunun yanı sıra Plastik Hurda Fiyatları 2023 ile ilgili olarak bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Hurda Bakır Fiyatı

Bakır hurda fiyatları aralığı satışı yapılacak olan ürünün miktarına göre değişebiliyor. Miktar arttıkça kilogram üzerinden fiyat artışı yaşanıyor. Bakır hurda demir ve alüminyum hurda türünden sonra listede 3.sırada yerini alıyor. Özellikle bireysel olarak geri dönüşüme katkı sürecinde büyük fayda sunan hurda satışı kurumsal olarak firmaların atıl durumdaki malzemeleri için tercih ettikleri bir yöntem oluyor. Bakır hurdanın fiyatı kilogram fiyatı üzerinden de cinsine göre değişiklik gösterebiliyor. En düşük bakır hurda fiyatı 112 TL’den başlayan fiyatlarla kilogram üzerinden satışı yapılıyor. Ancak ortalama bakır hurda fiyatı 120 TL’yi buluyor. Bakır tel hurda fiyatı 133 TL iken bakır klima boru hurda fiyatı 112,5’yi bulabiliyor.

2023 Yılında Hurda Fiyatı Artacak Mı?

2023 yılında hurda fiyatları artan talebe göre yükselebilir. Özellikle toplu konut yapım sürecinde oluşan hurdalara talebi arttırır. Bu da en çok tercih edilen ve konut yapımında kullanılan bakır ve demir hurdaya olan talebi arttırılabilir. Bunun tam tersi metale yönelik talepte fiyat düşüşü yaşanır. 2023 yılı genel olarak piyasalardaki baskılama süreci, arz ve talep dengesi düşünüldüğünde fiyat artışı yaşanması bekleniyor.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir