Plastik Hurda Fiyatları 2023

Plastik hurda fiyatları 2023 yılında güncel plastik hurda ton fiyatları ile birlikte oldukça çok merak edilen konular arasında yer almaktadır.

Günümüzde birçok alanda kullanılan plastik, son dönemlerde hurda fiyatlarının artması ile birlikte olukça rağbet gören bir konu haline gelmiştir. Plastik ürünler; aydınlatma, elektrik endüstrisi, ambalaj, ev ve mutfak eşyaları gibi birçok alanda karşımıza çıkmakta ve tabiri caizse hayatımızın her anında yer almaktadır. Hal böyle olunca birçok kişi plastik hurdalarından faydalanarak para kazanmaya çalışmaktadır. Sizler için bu yazımızda plastik hurda fiyatları ve edinmeniz gereken önemli bilgileri listeledik.

Güncel Plastik Hurda Fiyatları Nelerdir?

Güncel plastik hurda fiyatları, kişilerin kullanımı biten plastik ürünleri geri dönüşüme kazandırmak istemesiyle sıkça araştırılmaktadır. Özellikle hurda pet şişeler, ambalajlar ve diğer naylon atıklar bunların başında gelmektedir.

Güncel plastik hurda kilogram fiyatı şu şekildedir;

Plastik Hurda Grubu Plastik Hurda Fiyatları
Beyaz Şeffaf Naylon Hurda7.20 TL
Polietilen PE Elteks Plastik Hurda5.50 TL
Hurda ABS Plastik14.90 TL
Hurda Jelâtin2.10 TL
Hurda Polipropilen PP Moblen5.20 TL
Hurda Polistren PS Kristal7.40 TL
Pimapen Çıkma Hurdası6.50 TL
Temiz Pet Şişe Hurdası5.20 TL
Plastik Bidon Hurdası3.30 TL
Plastik Hurda Fiyatları

Sert Plastik Hurda Fiyatı Nedir?

Sert plastik hurda fiyatları hurdanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak birçok firma sert plastiği tonaj durumuna göre değerlendirmekte ve buna göre alım yapmaktadır. Genellikle tonajının da 4.500 TL ile 8.500 TL arasında değişim gösterdiğini görebilmek mümkündür. Sert plastik hurda alım ve satımı yaparken muhakkak firmayı araştırmayı ve belirli sözleşme içerisinde hareket etmeyi unutmayınız.

Plastik Şişe Hurda Fiyatı Nedir?

Plastik şişe hurda fiyatları günümüzde en çok araştırılan hurda fiyatı arasında yer almaktadır. Plastik şişe hurda fiyatları firmadan firmaya değişiklik gösterse de kilogram fiyatı genellikle 3.20 TL üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Tonajlı alım yapan bazı firmaların ise tonunda 3200 TL ile 6000 TL arasında bir ödeme yaptığı bilinmektedir.

Bunun yanı sıra Bakır Hurda Fiyatları ile ilgili olarak bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Plastik Bidon Hurda Fiyatı Nedir?

Plastik bidon hurda fiyatı geçmiş yıllara nazaran yükselişe geçerek kilosu 3 TL ile 6 TL arasında tonajı ise 3300 TL ile 6000 TL arasında değişim göstermektedir. Hurda alım satımında daha fazla kazanç elde etmek istiyorsanız, muhakkak firmaların iyi bir şekilde araştırılması ve fiyat değerlendirmesi yapılmalıdır. Bu değerlendirmeden sonra sizlere en fazla kazancı getirecek şirket belirlenerek hurda satımının yapılması daha fazla kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

Plastik Hurda Çeşitleri Nelerdir?

Plastik hurda çeşitleri, beyaz şeffaf naylon hurda, elteks, abs, jelatin, Polipropilen, Polistren ve pet şişe gibi birçok çeşide sahiptir. Bu çeşitler hurdanın yapısına göre şekillenmekte olup hammaddesi itibarı ile çeşitli yapılarda da karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde en çok karşımıza çıkan plastik hurda çeşitleri şunlardır;

  • Jelâtin Hurda
  • Şeffaf Naylon Hurda
  • Pet Şişe Hurdası
  • Çıkma Pimapen Hurdası
  • Polietilen Hurda
  • Polipropilen Hurda
  • Bidon Hurdası
  • Mavi Kapak Hurdası
  • Streç Naylon Hurdası
  • Renkli Pleksi Hurdası

Plastik Hurda Kazanç Sağlar Mı?

Plastik hurdalar çeşidine göre farklı fiyatlandırmalar ile karşımıza çıkmaktadır. Son dönemlerde plastik ürün hurdalarında olan artışta birçok kişi için kazanç kapısı haline dönüşmüştür. Geri dönüşüme kazandırılarak kazanç elde edilen plastik hurdalar yüklü miktarlar para kazanılması mümkündür.

plastik hurda fiyatları
Plastik Hurda Fiyatları

Hangi Plastik Hurda Toplanmalı?

Plastik hurdaların toplanmasında genelde daha çok karşımıza çıkan ve atıl olan pet şişeler ve ambalajlar çıkmaktadır. Bundan dolayıdır ki, birçok kişi pet şişe, bidon ve plastik ambalajları toplayarak hurda olarak satmaktadır. Kilogramı 3 TL ile 6 TL arasında değişen bu hurdalardan belirli kilogram elde edip hurda satımı yaparak sizlerde kazanç elde edebilirsiniz.

Plastik Hurda Alım Fiyatı Artar Mı?

Plastik hurda alım fiyatları 2023 yılında yaşanılan ekonomik dalgalanmalar ve enflasyon yükselişi ile birlikte artacağı değerlendirilen fiyatlar arasındadır. Çeşitli plastik geri dönüşüm tesislerinde bu fiyatların artışına başlandığını söylemek mümkündür. Jelatin, şeffaf naylon hurda, pet şişe hurdası, çıkma pimapen hurdası gibi birçok hurda alım fiyatının güncellendiğini görmekteyiz. Bunun yanı sıra Polietilen, Polipropilen, bidonlar, mavi kapak, streç naylon, renkli pleksi gibi plastik ürün alım fiyatlarının da yukarı yönlü bir seyir halinde olduğunu görmek mümkündür.

Yapı fiyatları ile ilgili en güncel haberleri almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir