Hurdacılar Ne Kadar Kazanıyor?

Hurdacılar Ne Kadar Kazanıyor? Yapılan her işte olduğu gibi hurdacılıkta da büyük ölçüde para kazanmak mümkündür. Hurdacılık yani yeni adıyla geri dönüşüm işini yapan kişiler ve firmalar diğer mesleklere kıyasla daha kısa zamanda daha fazla para kazanabilmektedirler. Atık maddelerde genelde insanlar para kazanmak yerine atık maddeleri, hurdaları yada metalleri geri dönüşüm amacıyla ellerinden çıkarırlar.

Hurdacılar genelde ortalama olarak ayda 10 bin ila 20 bin arasında kazanç sağlarlar.

Her işte olduğu gibi hurdacılıkta da yüksek gelirler sağlamak için işini özverili ve dikkatli bir şekilde yapmak gerekmektedir. Şimdilerde hurdacılık konusunda uzman yada deneyimli olan hurdacılar mesleğin doğru ve düzgün bir şekilde yapılması sayesinde 10 ila 20 bin arasında olan rakamları aylık olarak çok rahat kazanmaktadırlar. Bilinen bu kazanç miktarları hurdacılık mesleği yapanlar için oldukça iyi bir kazanç miktarıdır. Nüfusun yoğun olduğu yerlerde iş yapan hurdacılar çalıştıkları yerlere göre iyi kazançlar elde etmektedirler.

Hurdacılar Ne Kadar Kazanıyor? Hurdacılıkta Kazanca Ne Etki Eder?

Hurdacıların deneyimleri sayesinde sahip oldukları imkanlar elde ettikleri gelirleri oldukça arttırmaktadır. Hurdacıların elde ettiği imkanlar ise;

Toplama ve nakliye için araç ihtiyacı: Hurda toplayan kişiler eğer bir toplama ve nakliye aracı kullanılırsa elde ettikleri kar oranı artacaktır. Kullanılan bu araç kamyonet yada kamyon olabilmektedir. Hurdacılar için araç kullanımı oldukça kolay ve zahmetsizdir. Kullanılan araç sayesinde daha kısa sürede hurda toplarken aynı anda daha hızlı bir şekilde elden çıkararak kazanç sağlayabilirler.

Hurda işinde depolama ve işyeri: Toplanan hurdaların depolanması ise hurdacılık yapanlar için elde edecekleri gelir miktarını artırmaktadır. Geri dönüşüm firmaları genel olarak hurda fiyatlarından haberdardır, fiyatların ne zaman artacağını iyi bir şekilde bilirler. Hurdacı topladığı hurdaları fiyatların arttığı zamanlarda satar ise doğru bir açıdan kar elde etmiş olurlar. Bu tür kar imkanlarını sağlayabilmek için hurdacıya bir depolama alanı lazım olacaktır.

Meslekte deneyim ve bilgi: Her meslek grubunda olduğu gibi hurdacılıkta da hem bilgi hemde deneyim oldukça önemli bir role sahiptir. Deneyim ve bilgi ne kadar çok ise elde edilen kazanç da  o kadar çok olmaktadır. Hurdacılar deneyim ve bilgileri sayesinde alım satım konusunda oldukça iyi olurlar. Meslekte olan bilgi ve deneyim hem gelir hemde kar açısından hurdacılar için oldukça önemli bir yere sahip olur.

hurdacılar ne kadar kazanıyor?

Verilen Her Hizmet Gelir Getirmektedir

Hurdacılar her şekilde gelir elde edebilirler ve her konuda hizmet verebilirler. Sadece kağıt, metal,bakır ve plastik hurdacıları değil diğer hurda türlerini toplayan hurdacılarda bulunmaktadır.

Hurdacı bakır hurdası ve onun kadar değerli olan hurdaları topluyorsa eğer bu hurdaların alım satım işinde tek bir defada oldukça büyük fiyatlar kazanabilir. Bakır hurdacıları genelde tonajını değil bakırın kendisini alıp satarlar.

Kar getiren bir diğer hurda alım satımı ise sarı, krom, nikel, alüminyum ve kurşun hurdalarıdır. Bu tür hurdaların değeri oldukça fazladır. Bu tür hurdalar toz şeklinde satılıyor ise kar payları oldukça yüksektir.

Bunun yanı sıra yıkım hurdacıları da vardır. Bu hurdacılar sadede eski ve dayanıksız olan binalardan çıkan metal hurdaları toplarlar. Yüksek yapıda olan binaların yıkılması sonucu oldukça  fazla bir şekilde demir hurdalar, bakır hurdalar, alüminyum hurdalar ve metal hurdalar çıkmaktadır.

Yıkım hurdacıları bu tür hurdaları tek tek ayırırlar ve daha sonra geri dönüşüm fabrikalarına satarlar.

Kısacası hurdacılar oldukça yüksek kazançlar elde etmektedirler. Alınan hurda miktarı türü ne kadar karlıysa o kadar kar elde edilir. Bu tür değerli hurdaları alıp satan hurdacılar  diğer hurdacılara göre daha fazla kar elde ederler.

Bunun yanı sıra Hurda Fiyatları ile ilgili olarak bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

En Değerli Hurdalar

  • Alüminyum hurdalar,
  • Bakır hurdalar,
  • Çinko hurdalar,
  • Demir hurdalar,
  • Krom hurdalar,
  • Kurşun hurdalar,
  • Paslanmaz hurdalar

Olarak sınıflandırılır. Bu tür hurdaları toplayan hurdacılar değerleri bakımından oldukça büyük kar ve gelir elde ederler. Bu tür hurdaların alımı ve satımı hakkında bilgi ve deyime ihtiyaç vardır.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir