Hurda Demir Fiyatları 2022

Geri dönüşüm sektörü her geçen gün hız kazanarak büyümeye devam etmektedir. Dünyadaki hurda atıklar, toplanarak üretim sanayiye yeniden kazandırılmakta ve böylece de dünyanın daha fazla kirlenmesinin önüne geçilmektedir. Hurda demir fiyatları 2022 konusunu ise hurdacılık yapmak isteyen kişiler araştırmaya başlamıştır. Hızla gelişen hurdacılık sektöründe başlıca geri dönüştürülen atıklardan biri olarak demir materyaller göz önüne çıkmaktadır. Günümüzde her sektörde, hatta evlerimizde dahi birçok yerde kullanmakta olduğumuz demir yeniden üretime kazandırılması amacı ile toplanabilir atık olarak değerlendirilmektedir.

Hurda Demir Nedir?

Evlerimizde veya üretim alanında her yerde ortaya çıkan atık materyallerde demir oldukça sık karşılaşılan metallerden biridir. Eskimiş ya da artık kullanılmak istenmeyen eşyalardan çıkan demir parçalar toplanarak geri dönüştürülme imkânına sahiptir. Bu sayede yeni ürünlerin üretiminde hammadde olarak yeniden kullanılabilmektedir. Sıfırdan elde edilen bir hammadde ile hurdadan elde edilen hammadde fiyatları arasında fark olmakla beraber, çevreci bir üretim de gerçekleştirmek böylece mümkün hale getirilmektedir.

Hurda Demir Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Günümüz piyasa koşullarında dünyada demir hurdasının fiyatını belirleyen mecra Londra Borsası olarak kabul görmektedir. Londra Borsası’nın belirlemiş olduğu fiyatlar üzerinden tüm dünyada hurda demirin kilogram fiyatları değişiklik göstermektedir. Hurda demir fiyatları 2022 yılında yaşanan döviz kurundaki dalgalanma ile beraber artış göstermiştir. Hurda demirin fiyatlarının belirlenmesinde bir diğer önemli kriter de hurda demirin niteliğidir. Niteliği ve bölgeye göre farklı fiyatlarda hurda demir alınmaktadır.

Hurda Demir Fiyatları Ne Kadar Oldu?

2022 yılında hurda demir fiyatları sürekli bir ekonomik dalgalanma nedeniyle her gün değişim gösterebilmektedir. Ancak piyasa koşullarında sunulan hurda demir fiyatları ortalama olarak aşağıdaki listedeki şekilde değerlendirilebilmektedir:

  • DKP Hurda Demir 6,20 TL/Kg
  • Bonus Hurda Demir 5,80 TL/Kg
  • Demir Talaşı Hurdası 4,10 TL/Kg
  • İnşaat Yıkım Hurdası 5,60 TL/Kg
  • Sınıf Hurda Demir 5,40 TL/Kg

Hurda demir fiyatları 2022 yılında listede yer aldığı gibi ortalama fiyatlar arasında değişim gösterirken, bu değişim hemen her gün gerçekleşebilmektedir. Bu nedenle güncel hurda demir fiyatlarını takip ederek alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmeniz daha faydalı olacaktır.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir