Güncel Lastik Hurda Fiyatı 2023

Güncel Lastik Hurda Fiyatı 2023 yılında en çok merak edilen ve araştırılan hurda çeşitleri arasında yer almakta ve merak edilerek araştırılmaktadır.

Günümüzde hurda türleri ayrıştırılırken bakır, alüminyum, demir, kağıt, çelik, plastik ve benzeri farklı ürün gruplarına bölüştürülür. Bu ayrıştırma yapılırken önem sırasına göre farklı kilogram cinsi üzerinden net bir rakam belirlenir. Burada hurda olarak lastiğin değerlendirilmesinin de avantajları bulunur. Bundan dolayıdır ki, birçok kişi lastik hurda fiyatları ile ilgili olarak araştırma yapmaktadır. Sizlerde lastik hurda fiyatları hakkında araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda 2023 Güncel Lastik Hurda Fiyatı ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız.

Güncel Lastik Hurda Fiyatı 2023

Güncel Lastik Hurda Fiyatı 2023 Naylon ya da lastik alaşıma sahip olan hurdalar 3,20 TL’den başlayarak 7 TL’ye kadar ulaşabilir. Hurda lastik fiyatları dönemin güncel ekonomi politikası ve döviz kuru göz önünde bulundurularak belirlenir. Diğer hurda ürünlerine göre kilo fiyatı daha düşük gözlemlenebilir.

Lastik Hurda Fiyatı Ne Kadar?

Hurda lastiğinin fiyatı içinde bulunan dönemin para politikalarına göre değişim gösterse de en genel itibariyle 2022 yılında farklı amaçlarla kullanılan hurda lastik fiyatları şu şekildedir:

  • Binek tipi araç hurda lastiğin kilosu 40 TL
  • 14 inçlik binek tipi araç lastik hurdanın fiyatı 20 TL
  • Kamyon lastik hurdasının kilo fiyatı 40 TL
  • 14 inçlik binek tipi araç hurda lastik kilo fiyatı 20 TL

Lastik Hurda Ne Kadar Oldu?

Plastik hayatımızın hemen her alanında kullanım alanı bulan, farklı nesnelerde değerlendirilen, formu değiştirilerek yeniden geri dönüşüme kazandırılan bir öğedir. Geri dönüşüm noktasında yüksek kazanç sağlamasa da rahatlıkla yeni ürün elde edilmesinde kullanılabilir. Hurda lastik fiyatları plastik hurda çeşidine göre değişim gösterebilir. Ancak en temelinde 2022 yılı lastik hurda fiyatı kilosu 3 TL’den başlayarak 7 TL’ye kadar ulaşabilir.

2023’de Hurda Lastiğin Kilosu Ne Kadar Olur?

2023 yılında hurda lastiğin kilosu dönemin ekonomik şartlarına göre değişebilir. Şu anda 3 TL’den başlayan lastiğin kilosu her yıl olduğu gibi katlanarak 2023 yılında da 4,5 TL’leri görebilir.

1 Kilo Hurda Lastik Fiyatı?

2022 yılı içerisinde bir kilo hurda lastik fiyatları 3,20 TL’den başlıyor. Bunun yanı sıra çeşitli güncel hurda fiyatları ile bilgi almak istiyorsanız Hurda Fiyatları kategorimizden ulaşabilirsiniz.

güncel lastik hurda fiyatı

Lastik Hurdası Kazandırır Mı?

Satışı yapılacak olan hurdanın cinsine göre belirli bir fiyat aralığı oluşturulur. Burada önemli olan geri dönüşüm noktasında elverişli bir şekilde zarara uğratmadan yeniden farklı bir ürünle döndürülebilmesidir. Lastik hurdası günümüzde hemen her alanda kullanılabiliyor. Bu yönüyle dönüşümde daha çok tercih ediliyor. Her ne kadar diğer hurda ürünlere göre kilosu daha düşük bir tutardan kabul edilse de sürekli olarak ihtiyaç duyduğu için sürdürülebilir bir kazandırma potansiyeline sahiptir. Lastik hurdasının kazandırdığı:

  • Pimapen ürün
  • Streç ürün
  • Naylon ürün
  • Polipropilen ürün

Neden Lastik Hurda Tercih Edilir?

Günümüzde hurda türleri ayrıştırılırken bakır, alüminyum, demir, kağıt, çelik, plastik ve benzeri farklı ürün gruplarına bölüştürülür. Bu ayrıştırma yapılırken önem sırasına göre farklı kilogram cinsi üzerinden net bir rakam belirlenir. Burada hurda olarak lastiğin değerlendirilmesinin de avantajları bulunur. Öncelikle tercih edilme noktasında henüz işlevini yitirmemiş olan lastikler ön plana alınır. Elde bulunan bir lastik içerisinden yaklaşık %25’e yakın çelik tel elde edilebilir. Bu da geri dönüşüm noktasında büyük kazanç sunar.

Lastik Hurdanın Avantajları Nelerdir?

Lastik hurdanın avantajları oldukça fazladır. Çünkü geri dönüşüm noktasında farklı alanlarda farklı işlevlerde kullanılarak ihtiyaç olunan eksikliğin giderilmesini sağlar. Oldukça da ucuzdur. Otomotiv sanayisi, çevre peyzaj düzenlemesi ya da atıl durumda olmayan kullanılabilir lastiklerin yeniden hayata kazandırılması sağlanabilir. Bununla beraber lastik hurdanın iç kısmı polistiren adı verilen bir köpük malzeme ile doldurularak gemilerin tampon alanlarında kullanılabilir.

Lastik Hurda Nasıl Değerlendirilir?

Hurda lastik değerlendirilirken farklı şekillere büründürülerek günlük hayatta kullanım alanı bulur. Bunlar arasında Pimapen, streç, naylon, pet şişe, bidon, polipropilen ve benzeri maddeleri yer alır. Bu maddeler üzerinden hurda lastik fiyatları belirlenir. Lastiğin değerlendirilmesi noktasında genellikle araç lastiği ön plana çıkar. Bu da deniz altındaki balıkların yapay kayalık olarak kullanabilmeleri için ya da araç park alanlarında yahut oyun alanlarında yerini bulur.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir