Güncel Kablo Hurda Fiyatı 2023

Güncel kablo fiyatları 2023 yılında beklenilen hurda fiyat güncellemesi ile birçok kişinin takibinde yer alan bir konudur.

Elinde yüklü miktarda hurda kablo bulunan birçok kişi bunu en iyi fiyattan değerlendirmek için çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bulunulan hurdayı en iyi fiyata değerlendirmek isteyen ya da ileriye yönelik olarak fiyatı araştıranların bunların yanı sıra hurda kablo çeşitlerini de merak ettiğini görmekteyiz. Sizlerde hurda kablo fiyatları ile ilgili olarak araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Güncel Kablo Hurda Fiyatı 2023 konusundan bahsedeceğiz.

Güncel Kablo Hurda Fiyatı 2023

Hurda kablo fiyatları genellikle içinde bulunan metalin kalitesi ile orantılı olarak belirlenir. Kullanılan metalin saflığı da kablo hurdanın fiyat oluşumunu etkiler. Kablo içerisinde kullanılan alaşım malzemesi bakır ise değeri daha da artabilir. Kıyaslama yapılırken alüminyum, bakır ya da kurşun oluşuna bakılarak tercih ediliyor.

Kablo Hurda Fiyatı Ne Kadar?

Hurda kablo fiyatları en düşük 20 TL’den başlıyor. En yüksek ise 92 TL’ye çıkabiliyor. Ürünün tipi ve kilosuna göre fiyat farklılığı oluşabiliyor. Kablo hurda fiyat listesi şu şekildedir:

 • Karışık kablo hurdası 40 TL
 • PTT kablo içi hurda 92 TL
 • %40 bakırlı kablo hurdası 30 TL
 • İç tesisatı kablo hurdası 56 TL
 • Çelik zırh kablo hurdası 21 TL
 • %30 bakırlı kablo hurdası 28 TL
 • Enye kablo hurdası 70 TL
 • Antigron kablo hurdası 36 TL

Kablo Hurda Fiyatı Ne Kadar Oldu?

1 ton 1000 kiloya eşit olarak kabul edilir. Kilogram başına belirlenecek hurda kablonun fiyatı da buna göre belirlenir. Küresel piyasalardaki arz ve talep dengesine göre hurda satış fiyatına değişebiliyor. Genellikle endüstriyel kaynaklardan oluşan otomotiv sanayisinde çıkan ya da konutta kullanılarak atıl duruma gelen hurda kablolar tercih ediliyor.

2023’de Hurda Kablonun Kilosu Ne Kadar Olur?

Hurda kablo fiyatları küresel çaplı piyasalardaki para alışveriş dengesine ve talebe göre değişebiliyor. En çok kullanılan hurda bakır kablo fiyatı kilosu 42 TL’den başlıyor. Güncel olarak değişen enflasyon ve döviz kuruda göz önünde bulundurulduğunda 2023 yılında bu rakamın 50 TL’yi aşması öngörülebilir.

1 Kilo Hurda Kablo Fiyatı?

Hurda kablonun kilosu 40 TL’den başlıyor. En fazla 70 TL’yi görüyor. Hurda kablonun çeşidine göre kilo fiyatı değişim gösterebiliyor.

güncel kablo hurda fiyatları
güncel kablo hurda fiyatları

Kablo Hurdası Kazandırır Mı?

Kablo hurdası içerisindeki metalin farklılığına göre daha çok kazandırabilir. Bu sektörde daha çok içerik maddesi bakır olan kablolar değerlendirmeye alınır. Bu yönüyle daha çok tercih edilmesi ve daha çok para kazandırmasını destekler. Bunun yanı sıra çelik ve alüminyum malzemede olan kablo bakırlar da tercih edilebilmektedir. Ancak en genel itibariyle bakır tipi kablolar maliyet açısından daha pahalıdır. En çok kazandıran kablo hurda:

 • Kalaylı
 • Kurşun
 • Zırhlı
 • Bina tesisat alanında kullanılan
 •  İç tesisat alanlarında kullanılan bakır kablolar
 • Güç kabloları

Neden Kablo Hurda Tercih Edilir?

Kablo hurdanın tercih edilmesindeki en önemli etken içerisinde yararlı malzemeler bulunduğu için yeniden üretimde kullanılabilmesidir. Bu yönüyle geri dönüşüm odaklı olarak en çok kazanç sunan özelliğe sahiptir. İçinde kullanılan bakır metali ile inşaat alanlarında, mobilya üretiminde, otomotiv sanayinde yüksek kalite sunuyor.

Bunun yanı sıra 2023 Güncel Hurda Fiyatları ile ilgili olarak bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kablo Hurdanın Avantajları Nelerdir?

Kablo hurda kauçuk ya da termoplastik malzemeden yapılmıştır. Bu yönüyle yalıtımı sağlayan bir özelliğe sahiptir. Yalıtımsal bir kılıf üzerinde içe bükülmüş bir bakırdan oluşan kablo hurdası elektrikli cihazların kullanımı için değerlendirilir. Özellikle geri dönüşüm için ülke ekonomisine büyük katkı sağlar. Hurda kablosu özel geri dönüşümü sağlandığında madencilik alanında oluşan ihtiyacın azaltılmasını destekler.

Kablo Hurda Nasıl Değerlendirilir?

Kablo hurda ayrıştırma sırasında değerlendirme sağlanırken 4 farklı grupta toplanır. Bunlar demir, çelik, bakır ve alüminyumdur. Bu yönüyle düşünüldüğünde içerik bakımından daha zengin ve korozyona karşı daha çok direnç sağladığı için bakır kablolar tercih edilmektedir. Bu yönüyle hurda kablo fiyatları değişkenlik gösterebilir. Hurda kablonun değerlendirilmesinde daha çok iletkenliğe sahip olduğu için geri dönüşümü sağlanarak otomotiv sektöründe, imalat sanayiinde ve ev içi mutfak gereçlerinde kullanılmaya devam edilebilir.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir