Güncel Alüminyum Hurda Fiyatı 2023

Güncel Alüminyum Hurda Fiyatı 2023 yılında da yükselip yükselmeyeceği konusunda oldukça sık merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır.

Alüminyum hurdasının kullanım alanı oldukça geniştir. Genellikle binaların oluk alanlarında, kenar yapımında, tente kısımlarında yapı malzemesi olarak değerlendirilir. Bunun yanı sıra alüminyum hurdasının birçok alanda kullanabilir olduğu bilinmektedir. Hal böyle olunca birçok kişi güncel alüminyum hurda fiyatları ile ilgili olarak araştırmalarını sürdürmektedir. Sizlerde alüminyum fiyatları ile ilgili  olarak araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda 2023 Güncel Alüminyum Hurda Fiyatı ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız.

Güncel Alüminyum Hurda Fiyatı 2023

Güncel Alüminyum Hurda Fiyatı 2023 Hurda alüminyum fiyatları genellikle fabrikalardan alınan hurdanın türüne göre değişebiliyor. Yapılacak ölçümlerde tartı fiyatı da bu rakamı etkileyebiliyor.

Alüminyum malzemesi genel olarak doğada dayanıklılığı ve hafifliği ile bilinir. Oldukça parlaktır ve kullanışlıdır. %100 geri dönüştürülebilir yapısı atıl durumda olan alüminyumun daha kolay doğaya karışabilmesi sağlar.

Alüminyum Hurda Fiyatı Ne Kadar?

Alüminyum hurda fiyatı içerisinde kullanılan maddenin özelliğine göre değişebiliyor. En güncel alüminyum hurda fiyat listesi şu şekildedir:

  • Alüminyum tel hurda kilosu 40 TL
  • Alüminyum çatı hurda kilosu 29 TL
  • Alüminyum levha hurda kilosu 37 TL
  • Alüminyum sert talaş kilosu 15 TL
  • Alüminyum matbaa hurda kilosu 37 TL
  • Alüminyum kutu hurda kilosu 25 TL
  • Alüminyum folyo hurda kilosu 25 TL
  • Alüminyum jant hurda kilosu 34 TL

Alüminyum Hurda Ne Kadar Oldu?

Alüminyum hurda fiyatları her yıl artarak yüksek kazanç sunuyor. Elbette ki kullanılacak ürünün cinsine göre de bu rakam değişebiliyor. Hurda tel alüminyumun kilogram fiyatı 40 TL’den başlıyor. Binalardan kalan özellikle çatı bölgelerinde kullanılan hurda alüminyum fiyatları ise 29 TL’den başlayarak yükseliyor. Değişebilen fiyat grafiğinde en düşük rakam alüminyum sert talaşta fark ediliyor. Alüminyum sert talaşın kilosu 15 TL’den başlıyor.

2023’de Hurda Alüminyumun Kilosu Ne Kadar Olur?

2022 yılının başlangıcında hurda alüminyum fiyatları 16,5 TL’den başlıyor ve 27 TL’ye kadar çıkıyordu. 2022 yılı Eylül ayı itibariyle alüminyum hurdanın cinsine göre kilo fiyatı 40 TL’ye kadar ulaştı. Çevresel faktörler küresel ekonomi ve bulunulan yıl içerisinde belirlenmiş enflasyon fiyatı da göz önünde bulundurularak 2023 yılı itibariyle hurda alüminyum kilosunun 60 TL ve üzerine çıkma ihtimali söz konusudur.

1 Kilo Hurda Alüminyum Fiyatı?

Bir kilo hurda alüminyum fiyatları 16,5 TL’den başlıyor. Bu rakam kullanılacak alüminyum malzemenin türüne göre değişerek 50 TL’ye kadar ulaşabiliyor. Bunun yanı sıra çeşitli güncel hurda fiyatları ile bilgi almak istiyorsanız Hurda Fiyatları kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Güncel Alüminyum Hurda Fiyatı

Alüminyum Hurdası Kazandırır Mı?

Alüminyum hurdasının kullanım alanı oldukça geniştir. Genellikle binaların oluk alanlarında, kenar yapımında, tente kısımlarında yapı malzemesi olarak değerlendirilir. Elektronik alanda da kullanılır. Gün içinde yaşam alanında kullanılan masa ve sandalyeler ve metale yönelik tüm mobilyalar alüminyumdan üretilir. Televizyonun fonksiyonelliğini ortaya koyabilmek için anten ve uydu anteni alanlarında kullanılır. Alüminyum hurdası bu anlamda geri dönüştürülmeye yatkın ve hayatın her alanında bulunduğu için yüksek kazanç sunabilir.

Neden Alüminyum Hurda Tercih Edilir?

Alüminyum hurda %100 geri dönüştürülebilir bir yapıya sahiptir. Bu yönüyle %30’u hurda olarak geri dönüşüme kazandırılabilir. Günümüzde kullanılan pek çok ürünün içerisinde alüminyum malzemesi bulunur. Bu da tercih edilmesinin en büyük sebebidir. Bu malzeme farklılığı hurda alüminyum fiyatları açısından da farklılığı beraberinde getiriyor. Daha çok endüstri sektöründe kolayca dönüşümü sağlandığı için tercih ediliyor.

Alüminyum Hurdanın Avantajları Nelerdir?

Alüminyum doğa ile çabuk karışabilen atık olarak bu zarar vermeyen bir yapıya sahiptir. Bu yönüyle en büyük avantajı da rengindeki parlaklık, elastik oluşu, hafif ve daha çabuk şekil verilebilmesi ile değerlendirilebilir. Sanayide daha çok kullanılır. Demirdeki yaygınlık kadar alüminyumda tercih edilen bir yapıya sahiptir. Geri dönüşüm açısından oldukça pratiktir. Ekonomik olarak da yüksek bütçelerle geri dönüştürülmesi gerekmez.

Alüminyum Hurda Nasıl Değerlendirilir?

Alüminyum hurda geri dönüştürülme sürecinde özellikle inşaat sanayisi başta olmak üzere ulaşımda ve elektrik sektöründe %70’e varan geri dönüştürülebilme kapasitesi ile değerlendirilir. Özellikle araçların imalatında kullanılmaktadır. Bununla beraber uçak ya da gemi yapımında da tercih edilir.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir