Geri Dönüşüm Fikirleri Nelerdir?

Geri Dönüşüm Fikirleri Nelerdir? Sorusu son dönemlerde geri dönüşüm ile birlikte kazanç elde etmek isteyenlerde sıkça araştırılmaktadır.

Geri dönüşüm son zamanlarda sağlamış olduğu kazanç ile birlikte birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bundan dolayıdır ki birçok kişi geri dönüşüm fikirleri ile birlikte girişimcilik ya da yatırımcılık faaliyetleri üzerinde durmaktadır. Sizlerde geri dönüşüm fikirleri ile ilgili olarak araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda Geri Dönüşüm Fikirleri Nelerdir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız.

Geri Dönüşüm Fikirleri Nelerdir?

Geri dönüşüm doğada bulunan atık maddelerin ayrıştırılarak geri kazanılmasıdır. Birçok madde geri dönüşüme uğrayabilme özelliğine sahiptir. Geri dönüşüm malzemeleriyle birçok şey yapılabilir ister eviniz için istersiniz de dekorasyon amaçlı olarak geri dönüşüm malzemelerini kullanabilirsiniz.

Karton Tabaklar ve Bardaklar

Geri dönüşümü yapılabilen karton tabak ve bardaklar ile evinize güzel bir dekorasyon verebilirsiniz. Şu sıralar sürekli kullanılan duvar tabakları dekorasyonunu atık olarak ayırdığınız karton tabaklar ile yapabilirsiniz. Birçok şekil verebileceğiniz karton tabakları istediğiniz renge boyayarak evinizin bütün odalarına renk ve yeni bir dekorasyon katabilirsiniz. Karton tabakların üzerine çizebileceğiniz şekillerde evinize ayrı bir hava katabilir. Duvar dekorasyonlarınızı atık malzemelerden yaparak doğaya katkı sağlayabilirsiniz..

Ampuller

Ampullerin ve lambaların geri dönüşümü ile yapabileceğiniz fikirler sayesinde doğayı koruyabilirsiniz. Ampuller ile yapabileceğiniz birçok farklı fikirler vardır, bunların arasında ampullerden ve lambalardan vazolar yaparak hem evinize hava katabilirsiniz hemde çiçeklerinize yeni bir vazo yapabilirsiniz. Ampulleri ve lambaları kullanırken içinde bulunanları çıkarmayı unutmayınız. İçini boşalttığınız ampuller ile hem minyatür vazo yapabilir hemde onları birleştirerek daha büyük vazolar yapabilirsiniz. Ampulleri vazo yapımı dışında etrafını boyayarak veya renkli ipler sararak evinizin duvarlarına asabilirsiniz. Süslediğiniz bu lambaları doğum günlerinde kullanarak partinize renk katabilirsiniz.

Ahşap Malzemeler

Ahşap kasaları ya da malzemeleri kullanarak kendinize hem raf yapabilir hemde size özel olan kutular tasarlayabilirsiniz. Ahşap kasalar ile kitaplık yapmak isterseniz;

Odanızın boyutuna göre ahşap kasaları dizebilir ve onlara renk vererek kendinize kitaplık yapabilirsiniz. Dilediğiniz renge boyayabileceğiniz ahşap kasaları farklı amaçlar içinde kullanarak doğaya katkıda bulunabilirsiniz.

Ahşap kasalardan kendinize özel kutular yaparak evinizde ve odanızda yeni saklama alanları yapabilirsiniz. Ahşap kasalar ile yapabileceğiniz bir diğer şey ise dergileriniz ve gazetelerinizi koymak için küçük kutular tasarlayabilirsiniz. Tasarladığınız bu kutulara istediğiniz rengi verirken hayal gücünüzü zorlayabilirsiniz. 

geri dönüşüm fikirleri

Cam Şişeler

Atık olarak ayırdığınız cam şişeler ile hem kendinize hem de çocuklarınıza güzel birer aydınlatma sağlayabilirsiniz. Cam şişelerinizi boyayarak yada farklı desenler vererek içerisine koyacağınız küçük ışıklar ile odanızı aydınlatabilirsiniz. Dilerseniz dekoratif amaçlı dilerseniz de kendiniz için kullanabilirsiniz. Cam şişelerden kendinize mumluk da yapabilirsiniz. Dilerseniz bu mumları ister akşam yemeklerinde isterseniz de evinize loş ışık vermek için kullanabilirsiniz.

Ayakkabı Kutuları

Artık kullanmadığınız ayakkabı kutuları ile kendinize ve çocuğunuza saklama alanları yapabilirsiniz. En uygun boyutta olan ayakkabı kutularını seçerek ister boyayabilir isterseniz de ipler ile süsleyebilirsiniz. Yapacağınız bu kutuları çocuğunuzun odasında kullanabilirken fazla olan eşyalarınızı da bu kutularda saklayabilirsiniz. Saklama kutularınıza diğer atık malzemeleri de kullanarak desenler verebilirsiniz.

Kullanılmayan Diş Fırçaları

Diş fırçalarının genellikle 3 ayda bir değişmesi gereklidir. Sizde kullanmadığınız diş fırçalarından farklı dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Dilerseniz kullanılmayan diş fırçalarınızı temizlik amaçlı kullanabilirsiniz. Kullanılmayan diş fırçalarını bir araya getirip onları süsleyerek evinize yeni dekorasyonlar katabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Hurda Olarak Değerlendirilen Malzemeler ile ilgili olarak bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Eski Çoraplar Yeni Oyuncaklar

Artık eskimiş olan çoraplarınızı çöpe atmak yerine onlar ile yeni şeyler yapabilirsiniz. Örneğin çocuğunuza yeni bir bebek almak yerine bu bebeği eski çoraplardan yapabilirsiniz. Eski çoraplarınızı bir araya getirerek renkli bir bebek yapabilirsiniz. Çorapları farklı şekillerde keserek içine birazda pamuk doldurarak çocuğunuzun sevebileceği bir bebek yapmış olursunuz.

Tahta Çubuklar Yeni Dekorasyonlar

Hayal gücünüz ve el beceriniz bir araya geldikten sonra her şeyi yapabilirsiniz. Tahta çubuklar ile ister dekoratif saksılar, ister yeni kalemlikler isterseniz de kendinize yeni saklama alanları yapabilirsiniz. Saksı yapacaksanız eğer bir metal ya da camı tahta çubuklar ile kaplayarak boyayabilirsiniz. Dilerseniz De eskimiş ama atmak istemediğiniz kalemliğinizi bu çubuklar ile kaplayarak yeni bir kalemlik yapabilirsiniz, kalemliğinizi ister boyayın isterseniz de ip yardımı ile süsleyin.

Geri dönüşüm malzemeleri ile daha birçok şey yapabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak ve el becerinizi de bu işin içine katarak eviniz için çok güzel dekorasyonlar yaparken hem doğaya katkıda bulunursunuz hem de masraf yapmamış olursunuz. Çocuklarınız ile atık malzemeleri kullanarak yapacağınız dekorasyonlar hem çocuğunuzla vakit geçirmenizi sağlarken onunda hayal gücünün gelişmesine katkıda bulunur.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir