Musluk Hurda Fiyatı

İnsanların evlerinde kullandığı elektronik ve diğer eşyaları uzun süreli kullandıktan sonra zamanla bozulma veya kullanılamayacak hale gelir. Evlerinde bulunan demir türünde tüm eşyaları olan kişiler edildiğinde ve kullanılmayacak hale geldiğinde hurdacılık yapan kişilere belki fiyattan satarlar. Böylelikle hem evinde eskiyen eşyaları fazlalık etmez hem de bu işle uğraşan hurdacılar da kazanmışmış olur. Evde bulunan tüm musluklarda zamanla bozulunca onları da değiştirmek zorunda kalırlar. Bu durumda hurdacılar belli fiyatta satarlar. Musluk hurda fiyatı ise muslukların ağırlığına, cinsine, çeşitlerine ve yapılışındaki alaşımına göre belirlenir. Küçük çapta hurdacılık yapanlar  ellerinde ki nesneleri değerlenmesi için bir üst yerlere verirler.

Hurda Nedir, Nasıl Kullanılır?

Hurda, onarılamayacak  kadar bozuk olan, kullanılmayacak ve işe yaramayacak durumda olan nesnelere denir. Hurdaları evlerden ve sokaklardan toplayan kişilere de hurdacı denir. Hurdacılık Atıl duruma geçen malzemelerin hurdacılar tarafından alınması ve geri dönüştürülmesindeki sürecin genel tanımıdır. Bir başka deyişle tüketici, hurda, hurdacı ve hammadde denilen bir üçlü söz konusudur. Yani tüketicilerin hurdalarını  hurdacılar  toplayarak  büyük hurdacı firmalarına satar. Bu büyük hurdacı firmaları ise hurdaları depolarda biriktirir ve ayrıştırır. Bu hurdalar cinsine göre ayrışarak geri dönüşüm merkezlerine gönderilir ve tekrardan temizleme ve ayrıştırma işlemi yapılır. Ayrıştırılan  hurdalar yapılan  işlemler sonucu tekrardan hammadde olarak piyasaya sürülür. Musluk hurda fiyatı bu aşamalardan sonra kullanılabilir değerine göre fiyatları belirlenir.

Musluk Hurda Fiyatları Neye göre Belirlenir?

Musluk hurda fiyatı musluğun alüminyum veya sarı hurdası olma durumunu göre değişir toptan tonajlı hurda musluk alan hurdacı orada miktarı artık Size teklif edeceği tutardan atacaktır. Elinizde bulunan miktar az olsa dahi adresinize gelerek alım yapılır. Musluklarınız sarı hurda ise hurda sarı musluk fiyatları diğer musluk fiyatlarına  göre 3 kat daha pahalıdır.  Bu sebepten satıştan daha yüksek kazanç sağlanabilir. Hurda fiyatlarından bulunan değişiklikler musluk hurda fiyatı üzerinde de doğrudan etkilidir. Musluk hurda fiyatları yükseldiğinde muslukların çeşidine göre fiyatları da   değişir.  Sarı muslukların fiyatı alüminyum musluk fiyatına göre daha karlıdır.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir