Güncel Sarı Hurda Fiyatı 2023

Güncel Sarı Hurda Fiyatı 2023 yılı ekonomisinde nasıl bir hale bürüneceği birçok geri dönüşüm firması ve hurda satıcıları tarafından araştırılmaktadır.

Gündelik yaşantıda sarı hurdanın tercih edilmesindeki en önemli etken rahatlıkla geri dönüştürülmesidir. Bundan dolayıdır ki, birçok kişi sarı hurda fiyatları ile ilgili olarak araştırma yapmaktadır. Sizlerde sarı hurda fiyatları ile ilgili olarak araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda 2023 Güncel Sarı Hurda Fiyatı ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız.

Güncel Sarı Hurda Fiyatı 2023

Güncel sarı hurda fiyatları dönemin para politikası ve döviz kuru göz önünde bulundurularak değişim yaşayabilir. Sarı hurdanın dönüşümü sağlanan ürün grubu ve geri dönüşüm sürecinde kullanılacak alana göre de fiyat farklılığı oluşabilir.

Sarı hurda değerli bir malzemedir. İçerisinde bulunan alaşım maddesi rahatlıkla üzerinde oynanabilmesini ve değiştirilebilmesini sağlar. Sınıfsal farklılığı kalitede farklılığı da değiştirir. Ev eşyasında ya da süs eşyası yapımında kullanılan sarı hurda ile elektrik, su, doğalgaz tesisatında kullanılan hurda arasında büyük farklılık bulunur.

Sarı Hurda Fiyatı Ne Kadar?

Geniş bir sektör hacmine sahip olan sarı hurda fiyatları güncel olarak şu şekildedir:

 • Sarı hurda su saati kilosu 69 TL
 • Sarı hurda çubuk parça kilosu 82 TL
 • Sarı hurda araiş MS-70 kilosu 95 TL
 • Sarı hurda araiş MS-64 kilosu 91 TL
 • Sarı hurda radyatör kilosu 69,50 TL
 • Sarı hurda çubuk talaş kilosu 82 TL
 • Sarı hurda Kırkambar musluk kilosu 69 TL

Sarı Hurda Ne Kadar Oldu?

Sarı hurda kullanım alanı düşünüldüğünde satışını yapacak olan kişiye yüksek kazanç sunması mümkün oluyor. Sarı hurda eritilerek geri dönüştürülebilmesi için tekrar şekil veriliyor ve genellikle ev içerisinde mutfak ve banyo alanlarında, dekoratif aksesuar olarak, elektrik ve elektronik sektör alanında, otomotiv sanayisinde, aksesuar üretiminde ve inşaat ürünleri imalatında kullanım alanı buluyor. Tüm bu çok yönlülük düşünüldüğünde sarı hurdanın kilo fiyatı gittikçe değerleniyor.

2023’de Sarı Hurdanın Kilosu Ne Kadar Olur?

Sarı hurdanın kilosu her geçen yıl gittikçe artıyor. Genelde geri dönüşüm sürecine katkı sunduğu için hem ekonomik hem de çevresel faktörler yönü ile talebi gittikçe artıyor. Ülkedeki arz ve talep dengesinin sarı hurdada yansımasına göre yüksek kazanç sunabiliyor. Bu yönüyle düşünüldüğünde sarı hurda fiyatları ortalama 80 TL den başlayan sarı hurdanın 2023 yılında da fiyatının artarak kazanç sunması öngörülebilir olarak değerlendiriliyor.

1 Kilo Sarı Hurda Fiyatı?

Sarı hurda kullanılan malzemenin cinsine göre farklı fiyatlarda satılabiliyor. 1 kilo sarı hurdanın fiyat karşılığı ortalama olarak 80 TL’den başlıyor. Bunun yanı sıra çeşitli güncel hurda fiyatları ile bilgi almak istiyorsanız Hurda Fiyatları kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Güncel Sarı Hurda Fiyatı

Sarı Hurda Kazandırır Mı?

Sarı hurda geri dönüştürüldüğünde hem maddi olarak hem de manevi olarak kazandırır. Manevi olarak çevreye yönelik atık oluşumunun engellenmiş olması sağlanır ve ülke içinde yeni bir kazanç oluşur. Maddi olarak kullanıldığı alanlar çok fazla ve rahatlıkla üzerinde şekil verilebilir. Bu yönüyle de daha her zaman için rağbet görür. Her yıl kazandırma payı gittikçe artar. Sarı hurdanın maddi olarak kazançlı olmasındaki sebepler arasında şunlar yer alır:

 • Uzun ömürlü oluşu
 • Pirinç malzemesi nedeniyle dayanıklı oluşu
 • Dışarıdan gelebilecek korozyona karşı oldukça dirençli ve etkili oluşu
 • Yeniden geri dönüştürülmesi sürecinde ise iletken bir yapıya sahip olması

Neden Sarı Hurda Tercih Edilir?

Gündelik yaşantıda sarı hurdanın tercih edilmesindeki en önemli etken rahatlıkla geri dönüştürülmesidir. Güncel olarak elektrik vanalarında, doğalgaz tesisatlarında, su tesisat alanlarında, ev eşya süsleme alanlarında, elektronik ürünlerde ya da denizcilikte rahatlıkla kullanılabilir. Bu yönü ile daha çok tercih edilir.

Sarı Hurdanın Avantajları Nelerdir?

Sarı hurdanın en büyük avantajı geri dönüşüm sürecinde daha çok geniş bir alan sunabilmesidir. İçinde bakır alaşımı bulunur. Bu demek oluyor ki hem değerli ve satın almada sarı hurda fiyatları daha kazançlı hem de daha ucuz bir şekilde şekil verilerek dönüştürülebilir.

Sarı Hurda Nasıl Değerlendirilir?

Sarı hurda ülkemizde gittikçe rağbet gören metal grupları arasında yerini alıyor. Halk arasında bir diğer adı ile pirinç hurda olarak biliniyor. Sarı hurdanın aslında imalatında kullanılan ana madde pirinçtir. Geri dönüşüm sürecinde çevreye herhangi bir şekilde zararı olmuyor. Değerlendirilmesi süreci genellikle gündelik hayatta binaların altyapılarında, ev içi anahtar ya da avize üretiminde, kilitlerin tasarımında, su saatleri ya da çeşme başlarının oluşumunda yeniden değerlendiriliyor.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir