Güncel Kurşun Hurda Fiyatı 2023

Güncel Kurşun Hurda Fiyatı 2023 yılında hurda alım satımı ile uğraşan kişilerce merak edilen ve araştırılan hurda çeşitleri arasında yer almaktadır.

Kurşun hurdasının tercih edilmesindeki en önemli sebep çok sayıda farklı sektörde yarar sunmasıdır. Bunlar arasında levha yapımı, benzin üretimi, evlerin boyasının üretilmesi sayılabilir. Bundan dolayıdır ki, birçok kişi kurşun hurda fiyatı üzerinde araştırma yapmaktadır. Sizlerde 2023 yılında kurşun hurda fiyatlarının ne olacağına ilişkin olarak araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda 2023 Güncel Kurşun Hurda Fiyatı ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız.

Güncel Kurşun Hurda Fiyatı 2023

Güncel Kurşun Hurda Fiyatı 2023 Hurda kurşun fiyatları dönemin döviz kuru ile ülkedeki para politikası göz önünde bulundurularak değişebilir. Her zaman için her dönem tercih edilme özelliğinde geri dönüşümde kolaylıkla şekil verilebilmesinin etkisi bulunuyor.

Belirli aşamalardan geçirilerek yeniden ülkeye kazandırılan hurda kurşun ürününün kilogram fiyatı 39 TL’den başlıyor. Bu rakam kullanılan hurdanın cinsine göre değişebiliyor. Bazı durumlarda tamamen atıl durumda olmayan geri dönüşüm sürecinde daha çok kazanç sağlanabilecek hurda kurşun tercih ediliyor.

Kurşun Hurda Fiyatı Ne Kadar?

Geri dönüştürülme sürecinde rahatlıkla şekil verilebilen ve çok sayıda farklı alanda kullanım alanına sahip olan kurşunun net kilo fiyatı 140 TL’den başlıyor. Ancak geri dönüştürülme sürecinde hurda vaziyette bulunan kurşun hali hazırda istenen performansı elde edebilmeyi sağladığı için daha çok tercih ediliyor. Özellikle fabrikalar ve firmalar tarafından daha uygun kabul edildiği için kurşun hurda olarak satın alınıp üzerinde işlem uygulanıyor ve yeniden sektöre kazandırılıyor. Hurda cinsine göre hurda kurşun fiyatları şu şekildedir:

  • Hurda kurşun levha kilo fiyatı 39,50 TL
  • Hurda çatı söküm kurşun fiyatı 39,40 TL

Kurşun Hurda Ne Kadar Oldu?

Hurda kurşun fiyatları dönemine göre değişkenlik yaşayabiliyor. Gündemin para politikasının nabzına göre fiyat farklılığı yaşanabiliyor. Bu hurda alımı yapan firmalara göre değişebilmek ile beraber hurdanın cinsi ya da kilosu üzerinden de değerlendirilebilir.

2023’de Hurda Kurşunun Kilosu Ne Kadar Olur?

Her dönem için hurda kurşuna yönelik ihtiyaç gittikçe artıyor. 2023 yılı içinde artan ihtiyaç göz önünde bulundurularak fiyatlarda artışın sürekli olarak devam etmesini mümkün olduğu söylenebilir. Net olarak bir rakam vermemekle beraber kilogram üzerinden ve rahatlıkla geri dönüştürülmesinden yola çıkarak 2023 yılında hurda kurşunun kilosunda artış yaşanacağı öngörülebilir bir durumdur.

1 Kilo Hurda Kurşun Fiyatı?

Hurda kurşun fiyatları kullanılan malzemeye göre değişkenlik göstermekle beraber 1 kilo hurda kurşun 39 TL’den başlıyor. Bunun yanı sıra çeşitli güncel hurda fiyatları ile bilgi almak istiyorsanız Hurda Fiyatları kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Güncel Kurşun Hurda Fiyatı

Kurşun Hurdası Kazandırır Mı?

Hurda kurşunun kullanım alanı oldukça yaygındır. Çok yönlülüğü ile düşünüldüğünde rahatlıkla geri dönüşüme kazandırılır ve satış sürecinde büyük kazanç sunar. Kurşun hurdanın kazancı:

  • Boya imalatında
  • Kabloların üretilmesinde
  • Askeri gereçlerin imalatı
  • Televizyon tüpü içerisinde
  • Önemli mühimmatların imalatında
  • Cihazların x ışınlarına yönelik korunmakta

Neden Kurşun Hurda Tercih Edilir?

Kurşun hurdasının tercih edilmesindeki en önemli sebep çok sayıda farklı sektörde yarar sunmasıdır. Bunlar arasında levha yapımı, benzin üretimi, evlerin boyasının üretilmesi sayılabilir. Her dönemde kurşun hurdasının tercih edilmesindeki bu etken kolaylıkla geri dönüştürülebilmesine de fayda sunarak destekler. Kurşun hurdasının sarı kablo ya da bakır hurda gibi çeşidi de bulunur. En büyük avantajı ise elle dahi rahatlıkla şekil verilebiliyor oluşudur.

Kurşun Hurdanın Avantajları Nelerdir?

Kurşun hurdası radyasyona karşı oldukça dayanıklıdır. Çok çabuk şekil alabilir. Kablo içerisinde ya da yapımında rahatlıkla kullanılabilir. Uzun yıllar saklanabilir. Aşınma ya da yıpranmaya uğramaz. Bu nedenle çok sayıda sektörde cazip şekilde kullanılır. En çok sağladığı avantaj otomotiv sektörü, akü imalatı ve kablo üretimidir. Kabloların dış yüzeylerinin kaplanmasında rahatlıkla kullanılabilir.

Kurşun Hurda Nasıl Değerlendirilir?

Kurşun hurdası elementler içerisinde en yoğun metal grubu arasında yerini bulur. Gündelik hayatta çok sayıda ürünün yeniden geri dönüştürülebilmesi sürecinde kullanılır. Herhangi bir şekilde insan sağlığına zarar verebilecek bir etkisi bulunmaz. Çevrede rahatlıkla bulunabilir. Özellikle çinko ve akü hurdası düşünüldüğünde daha kolay bulunabilir bir elementtir. Her sektörde rahatlıkla kullanılabilir. Hurda kurşun fiyatları değerlendirilebilmesinde faydalanılan alanlar arasında otomotiv sektörü en başta gelir. Otomobil, motosiklet ya da kamyon aküsü kurşun hurdası için değerlendirilebilir.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir