Güncel Çinko Hurda Fiyatı 2023

Güncel Çinko Hurda Fiyatı 2023 yılında hangi fiyat eğrisinde yer alacağı  ile ilgili olarak hurda alım satım yapan birçok kişi tarafından yakından takip edilmektedir.

Hurda olarak çinkonun tercih edilmesindeki en önemli etken gündelik yaşantıda önemli olarak kabul edilen sektörlerde rahatlıkla kullanılabilmesi ve şekil alabilmesidir. Yoğunluğu azdır. Rahatlıkla geri dönüştürülebilir. Her alanda kullanılması çinko hurdasına da rağbetin artmasına neden olmuştur. Bundan dolayıdır ki, birçok kişi güncel çinko hurda fiyatları ile ilgili olarak araştırma yapmaktadır. Sizlerde çinko hurda fiyatları ile ilgili olarak araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda 2023 Güncel Çinko Hurda Fiyatı ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız.

Güncel Çinko Hurda Fiyatı 2023

Hurda çinko fiyatları o dönemde kullanılacak malzemelerin içeriğinde değerlendirme oranı ve döviz kurundaki farklılıklar dikkate alınarak değerlendiriliyor.

Çinko metal grubu arasında nikel ile kıyaslandığında oldukça kırılgandır. Üretim sahası gelişkin olmasına rağmen dayanıklılığı bulunmaz. Buna göre de çinko hurdanın kilo fiyatı genellikle daha düşük olmaktadır.

Çinko Hurda Fiyatı Ne Kadar?

Çinko hurda her dönem kazandırır. Genellikle sanayi alanlarında üretim ve hammadde imalatında ana malzeme olarak değerlendirilir. Çinko hurda akünün kullanım alanı oldukça geniş ve ağır sanayi alanları olduğu için elde edilen kazanç da süreklilik sağlanabilir. Her yıl değişebilen hurda çinko fiyatları şu şekildedir:

  • Külçe çinko hurda kilosu 40.30 TL
  • Çatı söküm çinko hurda kilosu 40 TL
  • Levha çinko hurda kilosu 41.20 TL

Çinko Hurda Ne Kadar Oldu?

Çinko hurda her zaman için rahatlıkla kullanılabilir. Geri dönüştürülebilir bir atıktır. Paslanmayı önleyici özelliği sayesinde çelik ürünlerin kaplamasında kullanılır. Günümüzde satışı yapılan hurda çinkonun ağırlığı, malzemenin türü gibi etkenler fiyatlarda farklılığı beraberinde getirir. Yıl içerisinde hurda çinko fiyatları değişen para politikalarına göre de farklılaşabilir.

2023’de Hurda Çinkonun Kilosu Ne Kadar Olur?

Hurda çinkonun kilosunun belirlenmesinde hacmi geri dönüştürülebilecek eşyaya yönelik sağlamlık kapasitesi ve ağırlığı etki ediyor. Bu yönüyle düşünüldüğünde her ne kadar ülke para politikalarında dalgalanmalar ön plana çıksa da değerli madenler arasında yerini alıyor. 2023 yılında çinkonun kilogram fiyatının daha da yükselmesi bekleniyor.

1 Kilo Hurda Çinko Fiyatı?

Geri dönüşümü yapılarak doğaya ve çevreye yeniden kazandırılan çinko metal hurdanın 1 kilo hurda çinko fiyatları 40 TL’den başlıyor. Bunun yanı sıra çeşitli güncel hurda fiyatları ile bilgi almak istiyorsanız Hurda Fiyatları kategorimizden ulaşabilirsiniz.

güncel çinko hurda fiyatı

Çinko Hurdası Kazandırır Mı?

Çinko hurdası kullanıldığı alanlar göz önünde bulundurulduğunda her zaman için tercih edilmektedir. Satın alma noktasında fiyatlar oldukça yüksektir ve her geçen yıl artması beklenir. Kaplama malzemesi olarak kullanılabildiği için koruyucu kılıf niteliğinde pillerin kaplanmasında rahatlıkla geri dönüştürülerek kullanılabilir. Deodorantların dışında bulunan kaplamada çinkodan elde edilir. Tüm bu süreçte gündelik hayatın her alanında yer bulabildiği için yüksek kazanç sağlayabilmek mümkün olur. Çinko hurdanın kazandırdığı alanlar:

  • Katı ya da sıvı halde bulunan maddelerin dış kaplaması olarak muhafaza alanının oluşturulmasında
  • Sprey, deodorant, sabun, yapıştırıcı ve benzeri farklı kimyasalların dış yüzeyinin kaplanmasında
  • Sıvı halde bulunan kimyevi maddelerin depolanmasında

Neden Çinko Hurda Tercih Edilir?

Hurda olarak çinkonun tercih edilmesindeki en önemli etken gündelik yaşantıda önemli olarak kabul edilen sektörlerde rahatlıkla kullanılabilmesi ve şekil alabilmesidir. Yoğunluğu azdır. Rahatlıkla geri dönüştürülebilir. Çinko genellikle çatı binalarda, çatı alanlarının oluşturulmasında, otomotiv sektöründe, kaplama malzemesi olarak metallerin birbirinden ayrıştırılması noktasında ya da alaşım malzemesini oluşturmada çoğunlukla tercih edilir.

Çinko Hurdanın Avantajları Nelerdir?

Çinko yapısı gereği özellikle kaplama alanında kullanılır. Pek çok ürünün ayrıştırılmasında da fayda sağlamaktadır. Avantajları daha çok döküm sanayi alanlarında etkisini gösterir. Rahatlıkla eritilerek şekil verilebildiği içinde yaşam alanındaki her alanda geri dönüşüm olarak ülkeye yeniden kazandırılabilir.

Çinko Hurda Nasıl Değerlendirilir?

Çinko her ne kadar yüksek ısıya maruz kalmasına gerek olmasa ve kırılgan bir yapıya sahip olsa da günümüzde çok çeşitli alanlarda değerlendirmeye fırsatı bulur. Kalite olarak görünüş itibariyle de süs malzemelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanı sıra yumuşak yapısı daha çabuk eritilebilmesini kolaylaştırır. Eritilme aşamasında yüksek bir hamlede bulunmak gerekmez. Parlak yüzeyli malzemelerin yeniden eski canlılığının kazandırılmasında ya da galvaniz işlemlerinin sürdürülebilmesinde değerlendirilir.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir