Güncel Bakır Hurda Fiyatı 2023

Güncel Bakır Hurda Fiyatı 2023 yılında nasıl bir fiyat değişimi olacağı hakkında birçok kişinin merak ettiği ve araştırdığı konular arasında yer almaktadır.

Bakır, geçmişten günümüze kadar en çok değerlenen ve en çok rağbet gören hurdalar arasında yer almaktadır. Gerek hurda satıcıları gerekse hurda alıcıları tarafından yakından takip edilen bakır hurda fiyatları 2023 yılında nasıl bir hale bürüneceği ile birlikte oldukça çok merak edilmektedir. Hal böyle olunca birçok kişi bakır hurda fiyatı ile ilgili olarak yoğun bir şekilde araştırma yapmaktadır. Sizlerde güncel bakır fiyatları ile ilgili olarak araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda 2023 Güncel Bakır Hurda Fiyatı ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız.

Güncel Bakır Hurda Fiyatı 2023

Güncel Bakır Hurda Fiyatı 2023 Bakır hurda fiyatı dönemin arz ve talep dengesine göre farklılaşabiliyor. Günümüzde bakırın kilosu ortalama olarak 120 TL’yi görebiliyor. Bu durum türüne göre zamanla değebiliyor.

Bakır hurda fiyatı dönemin döviz kuru göz önünde bulundurularak değişebiliyor. Fiyatlarda olan farklılık hurdanın türüne göre de belirlenebiliyor. Firmaların çoğu tonajlı bakır hurda alımı yapıyor. Buna göre de fiyat ve talep değişebiliyor.

Bakır Hurda Fiyatı Ne Kadar?

Hurda bakır fiyatları kilo olarak tartımı sağlanıp geri dönüşüme katkı sunulabilmesi için satın alınıyor. Bakır hurdanın kilosu 120 TL’den başlıyor. Çeşidine göre bu rakam değişebiliyor. Hurda cinsine göre Hurda bakır fiyatları şu şekildedir:

  • Soyma bakır hurdası kilo fiyatı 145 TL
  • %98 külçe bakır kilo fiyatı 130 TL
  • Lama bakır hurdası kilo fiyatı 145 TL
  • Kızıl talaş bakır hurdası fiyatı 110 TL
  • Kırkambar hurda bakır kilo fiyatı 123 TL
  • Granür hurda bakır kilo fiyatı 138 TL

Bakır Hurda Ne Kadar Oldu?

Hurda bakır fiyatları farklı faktörlerin etkisiyle beraber cinsine göre de değişiklik yaşıyor. Bu bakımdan hurdanın soyma ya da kablo bakır olması fiyatta değişikliği beraberinde getiriyor. Bakır hurda henüz atıl duruma gelmemişse hala değerlendirilebilir bir durumdaysa ödenecek olan fiyat daha fazla olabiliyor.

2023’de Hurda Bakırın Kilosu Ne Kadar Olur?

Bakır hurdanın kullanım alanları düşünüldüğünde çevreye zarar vermemesinden ve yeniden yüzde yüz kalite kaybı olmadan dönüştürülebilmesinden yola çıkarak her yıl fiyatının artması öngörülebilir. 2022 yılı içerisinde hurda bakırın kilosu 120 TL’den başlıyor. Türüne göre bu rakam daha da artabilir. Bu değerlendirildiğinde küresel para politikaları da göz önüne alındığında 2023 yılında bakırın kilosunun 150 TL ve üzeri olması mümkün gözüküyor.

1 Kilo Hurda Bakır Fiyatı?

Hurda bakırın kilosu türüne göre değişmekle beraber ortalama olarak hurda bakır fiyatları 120,17 TL’den başlıyor. Bunun yanı sıra çeşitli güncel hurda fiyatları ile bilgi almak istiyorsanız Hurda Fiyatları kategorimizden ulaşabilirsiniz.

bakır hurda fiyatı

Bakır Hurdası Kazandırır Mı?

Bakır hurdası alınan bakırın kalitesine göre farklılık göstermektedir. Bakır hurdası kilogramı 13 tl den başlayan fiyatlarla alınmaktadır. Bakır hurda son zamanlarda demirden sonra en çok satılan maden çeşitlerinden biridir. Bu yüzden fazlasıyla kazanç elde edilebilmektedir. Genellikle eski kazanlar, güyüm ve bakır taş, tabak gibi ürünler tercih ediliyor. Özellikle son dönemin modası olan retro havasını yakalamak için hurdacılardan da çok fazla talep görmektedir. Retro ürün satan dükkanlara verilebilmektedir.

Neden Bakır Hurda Tercih Edilir?

Hurda bakırın tercih edilmesindeki en önemli sebep dönüştürülebilme noktasında herhangi bir kayıp yaşanmamasıdır. Üstelik dönüşüm süreci içerisinde kişiye ek maliyet kazandırmaz. %100 geri dönüştürülebilme özelliği çok çeşitli alanlarda kullanılabilmesi ile tercih edilme yönünde ilk sıralarda yer alıyor.

Bakır Hurdanın Avantajları Nelerdir?

Bakır hurdanın avantajları arasında ilk sırada iletken yönü ile oldukça yüksek bir performans sunması geliyor. Bu yönüyle elektrik sektöründe ön plana çıkıyor. Geri dönüşümü de %100 hasarsız bir şekilde sağlanabildiği için çevreye karşı duyarlılıkta katıyor.

Bakır Hurda Nasıl Değerlendirilir?

Bakır hurda kolaylıkla işlenebilir yüksek bir iletkenlik özelliği de sunar. Kırmızımsı ve kahverengi tonlarında olan bakır kayıp olmadan geri dönüştürülebilir. Özellikle kentsel dönüşüm projelerinde yerleşim bölgelerinde atık hale gelen hurdalar kullanılarak yeniden dönüştürülüyor ve üretimde sanayi alanlarına kazandırılıyor. Hurdaların satışı yapılarakta yüksek kazanç elde edilebiliyor. Genellikle elektronik alanda, mimaride, sağlık sektöründe, kabloların imalatında evlerde kullanılan mutfak eşyaları içinde geri dönüştürülerek yeniden kullanım alanı oluşturulabiliyor.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir