Güncel Akü Hurda Fiyatı 2023

Güncel Akü Hurda Fiyatı 2023 yılında hurda alım satımı işi ile uğraşanların oldukça merak ettiği  ve araştırdığı konular arasında yer almaktadır.

Hurda akü içerisinde sülfürik, asit ve kurşun barındırır. Bu iki çözelti bir araya geldiğinde oluşan akü atık madde olarak doğaya zarar verir tehlikelidir. Bu nedenle verimli bir şekilde farklı bir ürün kategorisine dönüştürülerek yeniden sisteme kazandırılmalıdır. Bundan dolayıdır ki, birçok geri dönüşüm firması ve hurda alım ve satımı ile ilgilenenler güncel akü fiyatlarını yakından takip etmektedir. Sizlerde hurda akü fiyatları ile ilgili olarak araştırma yapıyorsanız, yazımızdan detaylara ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda 2023 Güncel Akü Hurda Fiyatı ile ilgili olarak bilgi vermeye çalışacağız.

Güncel Akü Hurda Fiyatı 2023

Güncel hurda akü fiyatları dönemin para politikası, akünün cinsi ve kilo fiyatına göre değişiklik gösterebiliyor. Geri dönüşüm sürecinde kazandırma oranı yükseldikçe akü fiyatında da değişim yaşanıyor.

Hurda akü fiyatı değerlendirilme aşamasında genellikle otomotiv sanayinde ya da akü firmalarında yeniden kullanılabilecek bir alan oluşturuyor. Dönemin güncel fiyat aralığı ön planda tutularak yüksek kazanç elde edilebiliyor.

Akü Hurda Fiyatı Ne Kadar?

Hurda akünün fiyatı her dönem değişebiliyor. Özellikle akünün cinsine ve kilogram fiyatına göre rakamda farklılaşma yaşanıyor. Türde yaşanan değişiklikle beraber fiyatlarda görülen farklılığa ek bir etken olarak dönemin döviz kurundaki değişen farklılıkları ön plana çıkıyor. Güncel hurda akü fiyatları şu şekildedir:

  • Hurda kuru akü kilo fiyatı 16 TL
  • Hurda küçük akü kilo fiyatı 14,50 TL
  • Hurda sulu akü kilo fiyatı 16 TL

Akü Hurda Ne Kadar Oldu?

Akü maddesinin içerisinde sülfürik asit ve saf su karışımı bulunur. Bu karışım içerisinde %61 oranında saf su yer alıyorsa %39’u ise asittir. Akü hurdanın cinsine göre kilogram fiyatına göre satış rakamı da değişebiliyor. Kuru ya da sulu hurda akü fiyatları farklılaşma yaşanabiliyor. Eskimiş bir akü genellikle akü alımı yapan firmalar, temsilcilikleri ya da otomobil tamircilerine götürülerek de değerlendirilebilir.

2023’de Hurda Akünün Kilosu Ne Kadar Olur?

2023 yılında hurda akü fiyatları için net bir rakam ortaya koyabilmek mümkün değildir. Ancak her yıl olduğu gibi 2023 yılı içerisinde de her zaman için tercih edilen ve talep edilen hurda ürün grubu içerisinde yerini almaya devam edecektir.

1 Kilo Hurda Akü Fiyatı?

Güncel döviz kuru göz önünde bulundurulduğunda 2022 yılı içerisinde hurda akünün kilo fiyatı akünün cinsine göre 15 TL’den başlıyor. hurda akü fiyatları belirgin bir şekilde ortaya konmasındaki etken de kullanılan dönem içerisinde aküye yönelik oluşan arz ve talep dengesidir. Talep arttıkça akünün kilogram fiyatında da o oranda artış yaşanması mümkündür. Bunun yanı sıra çeşitli güncel hurda fiyatları ile bilgi almak istiyorsanız Hurda Fiyatları kategorimizden ulaşabilirsiniz.

güncel akü hurda fiyatı

Akü Hurdası Kazandırır Mı?

Kullanım sırasında özelliğini yitirerek atıl duruma düşmüş olan akünün çevreye bırakılmadan geri dönüşüm tesisleri aracılığı ile yeniden sisteme kazandırılması gerekir. Bu çevrenin sağlığı için de önemlidir. Tesislerde bu süreçte hurda akünün sağladığı avantajdan faydalanabilir. Hurda akü kazancı:

  • Akü hurdasına rağbet eden sektörler arasında ilk başta otomotiv sanayi gelir.
  • Büyük çaplı firmalar olmasa da çoğu otomobil tamircisi akü alımına yönelik olumlu ve olumlu bir politika izler.
  • Bu durum akü için düşünüldüğünde 25 derecelik bir ortamda var olan bir akü 6 ay kadar raf ömrüne sahiptir.
  • Bu süre sonrasında geri dönüştürülebilmesi için çevreye salınırsa zarara neden olabilir.

Bu yönüyle bu tarz alanlarda değerlendirilerek kazanç elde edilir ve çevre korunmuş olunur.

Neden Akü Hurda Tercih Edilir?

Hurda akü içerisinde sülfürik, asit ve kurşun barındırır. Bu iki çözelti bir araya geldiğinde oluşan akü atık madde olarak doğaya zarar verir tehlikelidir. Bu nedenle verimli bir şekilde farklı bir ürün kategorisine dönüştürülerek yeniden sisteme kazandırılmalıdır.

Akü Hurdanın Avantajları Nelerdir?

Hurda akü geri dönüştürülmek istendiğinde ana malzemeleri olarak kabul edilen farklı kurşun bileşiklerine çevrilebilir. Bazı durumlarda plastik atık olarak da dönüşümü sağlanabilir. Kullanım sırasında daha çok şarj edilebilme özelliği bulunan akülerin değerlendirilmesi oluşabilecek zararın azaltılmasını destekler.

Akü Hurda Nasıl Değerlendirilir?

Hurda akünün yeniden doğaya kazandırılabilmesi için geri dönüşüm tesisleri kullanılır. Akünün en temel hammadde kurşun metal olarak bilinir. Bu da üretim sahası olarak dünyada %75’e yakın kullanım alanı bulur. %100 geri dönüşüm fırsatı sunan hurda akü insan sağlığına tehlike oluşturabilir. Bu nedenle doğaya karışmadan geri dönüşümünün yapılması önemlidir.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir