Alüminyum Hurda Fiyatı

Alüminyum hurda fiyatı, kilo ve ton ağırlıkları ile hesaplanır. Hurda alımlarında firmaların hurda piyasasını güncel şekilde takip etmesi son derece önem taşır. Alüminyum hurda alım fiyatları için de tek bir rakam vermek doğru olmayacaktır. Alüminyum çeşidine göre rakamsal olarak farklılıklar ortaya çıkar. Beyaz alüminyum ile çıkma alüminyum fiyatları farklılaşırken; sert alüminyum ile jant fiyatları da değişim gösterir. Alüminyum cinsinin tespit edildikten sonra güncel rakamın sunulması dürüst yaklaşımlar arasındadır. Her gün değişmekle birlikte, bazı alüminyum fiyatları için ortalama bir rakam vermekte mümkündür. Sert alüminyum, 29 TL ortalama fiyat bandında yer alırken; beyaz alüminyum için 49 TL Söylemek mümkündür. Hurda fiyatlarının da gün içerisindeki değişkenliği de gözden kaçmamalıdır.

Dürüst Kuruluşlar

Alüminyum hurda fiyatı veren işletmelerin karşılaştırılması önerilir. Sektörde büyük çaplı hurda alımı yapan, kurumsal işletmelerin daha yüksek fiyat verdikleri gözlenir. Hurda alımında nakliye hizmetini de sunan firmalar tercih sebebidir. Ücretsiz sunulan nakliye ve hızlı hizmet her zaman tercih sebeplerinin başında yer alır. Hurdaların en çok görüldüğü alanlar, inşaat yıkımı sonrasında ve fabrika taşımacılığı alanlarındadır. Evlerde de kullanılmayan beyaz eşyalar artık birer hurda niteliğini kazanmıştır. İnşaat yıkımları sonrasında etrafa saçılan alüminyum parçalar, hemen toplanmazsa çevre kirliliği ve sağlık açısından da önemli bir risk teşkil ederler. Bu sebeple gerek alüminyum gerekse de metal olan her türlü hurdanın direkt toplanması son derece önem taşır. Arandığı zaman derhal hurda atıklarının bulunduğu alana intikal eden firmalar, her zaman hizmette tercih edilen kuruluşlardandır. Hurda tartımı sonrasında anında nakit ödeme yapan firmaların tercih edilmesi önerilir.

Hurda Alımında Doğru Fiyatlandırma

Alüminyum hurda fiyatı konusunda piyasayı anlık takip eden firmalar ve kısa sürede ödeme gerçekleştiren kuruluşlar tercih edilir. Hassas terazi ve kantarlarla yapılan doğru tartılar, hurda kilosunu tespit etmede son derece önem taşır. Alüminyum hurdaların geri dönüşüme kazandırılması konusunda kurumsal hurdacıların payı son derece büyüktür. Pek çok elektronik aletin yapımında kullanılan hurdalar, çevre kaynaklarının iktisatlı kullanımı açısından da önemli bir yere sahiptir.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir