Alüminyum Hurda Fiyatı Ne Kadar

Alüminyum; bulunması kolay, işlenmiş haliyle çok dayanıklı, kolay dövülebilir, korozyona karşı yüksek dirençli ve en önemlisi kolay geri dönüştürülebilir, birçok farklı endüstride ve yüzlerce çeşittir. Her türlü üründe kullanılmaktadır. Alüminyum Hurda Fiyatı Ne Kadar? Isıyı absorbe etme özelliğinin yanı sıra yüksek dayanıklılığı ve talaşlı imalat kolaylığı nedeniyle havacılık endüstrisinde, özellikle soğutma sistemlerinde ve parlak görünümünden dolayı süs eşyalarında sıklıkla tercih edilen bir metaldir.

Alüminyum Geri Dönüşümü

Alüminyum hurda, neredeyse 100 yıldır geri dönüştürülmekte ve yeniden kullanılmaktadır. İnanılmaz bir şekilde günümüzde kullanılan alüminyumun çoğu “geri dönüştürülür ve yeniden kullanılır. Alüminyum Hurda Fiyatı Ne Kadar? Geri dönüştürülen alüminyum, özelliklerini kaybetmeden ve orijinal üretiminde eski haline getirilebilir. Kullanılan enerjinin sadece %5’i kullanılarak geri dönüştürülür. Sınırsız geri dönüştürülebilirliği sayesinde, endüstri lideri bir metal olarak öne çıkıyor. Tabii ki, bu alüminyum hurdası ayırma sırasındaki özel bir işlemdir. İçecek kutuları, folyo tepsileri genellikle öncelikle evde toplanır. Geri dönüştürülebilir maddeler, ayrıldıkları yerel bir atık transfer tesisine veya geri dönüşüm tesisine gönderilir.

Alüminyum Hurda Fiyatları Neye Göre Değişir?

Alüminyum hurda fiyatı; bu hurdanın alüminyum içeriği ile belirlenir. Bu amaçla analitik bir işleme tabi tutulur. Hurda uzmanları, alüminyum ve diğer metalleri hurdadan dikkatlice ayırır. Alüminyum hurda fiyatı ne kadar olduğunu saf Alüminyum hurdası belirler. Bu, diğer metallerden ayrılamayan yüksek yoğunluklu bir hurdadır. Alüminyum içeriğine göre alüminyum hurdası veya diğer metallerden hurda olarak karıştırılır.

Ardından, Alüminyum hurda fiyatını doğru bir şekilde belirlenir. Alüminyum hurda fiyatı ne kadar 16,50 den başlayan ve 47,50 ‘ye çıkan 2022 yılı fiyatlarımız bulunmaktadır. Alüminyum hurda, gerekli kesim işlemi ile eğitime hazırlanır. Önce yağı çıkarmak için yağdan arındırılırlar ve ardından peçeye itilirler.  Alüminyum yiyecek ve içecek kutuları, karton üzerine ince alüminyum kaplamalı ambalajlar ve kalan boya yeniden kullanılmadan önce yakılmalıdır. Bu nedenle yanma işleminin sıcaklığı, alüminyum dışındaki malzemeleri yakacak kadar yüksek ve alüminyumu eritmeyecek kadar düşük olmalıdır. Kalan alüminyum, özel olarak tasarlanmış bir fırında eritilir. Çok fazla varsa, eko fırını en iyi seçimdir. Verimlilikleri döner fırınlara göre daha düşüktür.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir