ABS Plastik Nedir ? ABS plastik Fiyatları 2022

Akrilonitril bütadien stiren olarak da bilinen plastik ABS plastik, çok sayıda uygulamaya sahip bir malzemedir. Sertlik ve dayanıklılık, bu malzemenin en belirgin özellikleridir. Günümüzde bu malzemeden yapılan taşıma çantaları oldukça beğenilmektedir. ABS plastik nedir sorusu ve nasıl kullanılacağı sıkça sorulur. Bu malzemede az esneklik payı bulunabilir.

ABS plastik nedir sorusuna detaylı bir cevap vermek istiyoruz. ABS asitlere ve bazlara inanılmaz derecede dirençlidir. Elektrik yalıtımı alanında takdire şayan bir performans sergiler. ABS malzemeden %20 akrilik, %20 bütadien ve %60 stiren’den oluşur. Bu ürün çevre dostu bir polimerdir. Elektriksel olarak iyi yalıtımı vardır. Üretim kolaylığı ve önemli ölçüde daha iyi kimyasal direnç seviyesi sunar. ABS, neme ve suya karşı da dayanıklı, hafif, darbeye son derece dayanıklı bir maddedir. 1940’lardan beri bu malzemeyi kullanmak yaygın bir uygulamadır. Darbe dayanımı, ABS plastik malzemenin en önemli faydalarından biridir. Petrol, elektriksel özellikler sergileyen bu maddenin birincil bileşenidir. Geniş bir uygulama yelpazesine sahip olan bu ürün, başlangıcından bu yana uygun fiyatı ve üretim kolaylığı nedeniyle birçok sektör tarafından tercih edilmektedir. ABS plastik uygulamaları çok çeşitlidir. Arabaların iç trim aksamları , bazı araç kapı kollarının plastik gibi gözüken kısımları ve araç aynaların kapakları vb. bunlara örnektirler. Bu teknik malzeme otomobil sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır.

Bu malzemenin elektriksel yalıtım özelliği gayet başarılı bir orana sahiptir bu sebeple yalıtım malzemesi olarak da kullanıldığı yerler olmaktadır. Aynı zamanda iyi kimyasal dirence ve işlenme kolaylığına sahip bir malzemedir. Hafif, yapımı kolay ve boyanabilir bir malzeme olduğu için oldukça tercih edilmektedir. ABS plastik nedir diye soranların çoğu onunla neler yapılabileceğini de merak ediyor. ABS plastik ile çeşitli şeyler yapılabilir. Televizyon üniteleri, araba aksesuarları, bilgisayar ve beyaz eşya parçaları, boru hatları, boru bağlantıları gibi birçok farklı alan kullanım alanı olarak yer alabilir. Ayrıca duş teknesi, çanta, valiz gibi eşyalarda da ABS plastiğin kullanıldığını gözlemleyebiliriz. Plastik, endüstride uzun süredir kullanılan bir üründür. Hayatımızın birçok alanında ve çeşitli bağlamlarda plastikten yapılmış nesneler kullanıyoruz. Ürünlerde olan gövde içindeki plastik malzemeler de çok sayıda kullanım sonucunda ömürlerinin sonuna geldiğinde etkinliğini doğal olarak yitirmektedir.

            ABS Teknik Özellikleri

  • Özgül kütle Ağırlığı : 1.04
  • Gerilme Kuvveti : 60-70 MPa
  • Elastik Modülü : 2300-2400 MPa
  • Darbe Dayanımı : 20-50 kj/m²
  • Deformasyon Sıcaklığı : 90 ºC
  • Vicat Yumuşama Sıcaklığı : 100 ºC

ABS Proses Şartları

  • Ön Kurutma : 80-90 ºC de 2-4 saat fırınlanmalıdır
  • İşleme sıcaklıkları : 180-260 ºC arasında işlenmelidir.

ABS Plastik Fiyatları

Hurda ABS plastik fiyatları hurda metal kadar sık sık dalgalanmaz. ABS plastik fiyatları doların değerine göre dalgalanır. Bu teknik malzemenin fiyatını etkileyen başka unsurların başın da malzemenin saflığı içine katkı katılıp katılmadığı, rengi gibi etkenler mevcuttur. Bir fiyat her değiştiğinde, onu aktif olarak izliyor ve size bildiriyoruz. Bizden en şeffaf hurda plastik fiyatını alabilmek için fotoğraf vermeniz yeterli olacaktır. Nerede olursanız olun her bölge ve ilden alışveriş yapıyoruz. Bizi arayabilir ve piyasadaki kurdan hurda satabilirsiniz. Bizleri aramanız durumunda istediğiniz zaman yanınızda olacağız. Hurdaların dikkatsizce dağılmaması içinde anlaşmalı olduğumuz fabrikaların hurdaları toplarken kullanmaları için ücretsiz hurda kasaları sunuyoruz bunları da belli periyotlar içerisinde fabrikanın çalışma yoğunluğuna bağlı olarak değiştiriyoruz.

Bugün, plastik hurda maliyetleri her sektörde değişiyor. ABS plastik, Türkiye hurda pazarında önemli bir yere sahip olan bir hurda türüdür. Hurda plastik ticareti, bazen kolayca anlaşılan bazen de anlaşılması farklı teknikler isteyen bir o kadar tecrübeye dayanan bir alandır. Kağıt hurdası veya karton hurdası kadar basit değildir. Hurda plastik sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesi ile firmamız alanında lider konumdadır. Hurda plastik sektöründe faaliyet gösteren her türlü işletme ve kurumlardan hurda plastik alımı yapmaktayız. Geri dönüştürülmüş plastik hurda maliyetleri ve farklı yan ürünleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

MALZEMEFİYAT
ABS Orjinal (İthal ürün)Fiyat sorunuz $
ABS Kırılmış Çapak Naturel30-35 ₺
ABS Kırılmış Çapak Renkli25-30 ₺
ABS Kırılmış Çapak Siyah17-22 ₺
14.10.2022 Fiyatlar Bilgilendirme amaçlıdır değişkenlik gösterebilir.

Sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz en hızlı şekilde size dönüş sağlanacaktır.

Polipropilen (pp ) hammadde ile ilgili yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir