Hurda Katalizör Fiyatları

Otomobillerde kullanılan katalizörler belirli bir süre sonra kullanılamaz hale gelmektedir ve hurdacılar tarafından alınmaktadır. Sırf katalizör hurdası alımı ve satımı yapan birçok kurumsal firma mevcuttur. Araçlarda bulunan katalizörler sayesinde çevreye verilen zarar minimum şekle indirilmektedir. Hurda katalizörlerin içinde değerli taşlar bulunur. Katalizör içerisinde bulunan değerli maddelerin geri dönüşümü de yapılmaktadır. 2022 hurda katalizör fiyatları modeline ve içerisinde bulunan değerli taşlara göre değişmektedir.

100 kg hurda katalizör fiyatıfiyatı yorum olarak sorabilirsiniz
1 ton katalizör hurda fiyatı fiyatı yorum olarak sorabilirsiniz

Katalizör üretiminde ki kullanılan tüm maddeler pahalı malzemelerden oluşmaktadır. Bu yüzden araçlara takılan katalizörler de oldukça pahalı parçalardır. Katalizör geri dönüşümü sırasında bir takım ayrışımlar da yapılmaktadır. İçerisinde bulunan kıymetli taşların geri dönüşümü kurumsal ve profesyonel firmalar ile yapılabilmektedir.

Katalizör geri dönüşümü

Araç yılı, markası ve modeline göre farklılık göstermekle beraber bir adet katalizör içerisinde 1-16 gr arasında platin kategorisine ait elemenler mevcuttur. Bu kıymetli metallere sektörel ihtiyaç olduğundan ve geri dönüşüm işleminin madencilikten daha uygun olmasından ötürü hurda katalizörler toplanmaktadır.

Yazımızı Ne Kadar Faydalı Buldunuz ?

Yazımızı Değerlendirmek için lütfen bir yıldıza tıklayın!

Puan Ortalaması / 5. Oy sayısı:

Oy kullanmadınız, Yazımızı Değerlendirmeniz Bizi Mutlu eder.

avatar of hurda fiyatları

Hurda Fiyatları

En güncel 2022 hurda fiyatlarını hurdafiyatlar.com sitesinden takip edebilirsiniz.

Benzer Hurda Fiyatları

1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir